Pátek 30. července. Svátek má Bořivoj.

Dobrovolníci ze Sberbank pomáhali v Domově pro seniory v Kamenné

Banky Sberbank 24.05.2018 | 12:19 0 Komentářů

Brněnští zaměstnanci Sberbank CZ strávili květnový den v Domově pro seniory v Kamenné. Během dobrovolnického dne se seniory upravovali záhonky, tvořili výtvarná díla, pekli štrůdly, ale hlavně si povídali, zpívali a dělali klientům domova vítanou společnost.

Sberbank CZ dlouhodobě spolupracuje s Diecézní charitou Brno, která pomohla vytipovat domov seniorů, v němž banka připravila dobrovolnický den pro své zaměstnance. „Dopoledne jsme měli domluvené drobné práce na zahradě, společně jsme vysadili květiny, upravili záhonky a s klienty domova si při práci popovídali,“ líčí dobrovolnice a zároveň vedoucí pobočky Brno Vaňkovka, Lenka Hojačová. „Po obědě jsme upekli štrůdly k odpolednímu čaji. Poté jsme vyráběli sluníčka, čímž jsme symbolicky oslavili Den Slunce, který připadl na tento den.“ Podvečer dobrovolníci strávili povídáním o cestování, četli z knih, a dokonce došlo i na harmoniku a zpěv. Klienti domova uvítali program, který jim zpestřil den a přinesl příjemné zážitky.

V rámci projektu Dobrovolnictví zaměstnanců Sberbank CZ má každý zaměstnanec nárok na jeden den v roce, který může věnovat aktivní pomoci neziskovým organizacím. Tento den strávený pomocí potřebným banka plně hradí. Celkem se do projektu od jeho spuštění v roce 2012 již zapojilo přes 400 zaměstnanců.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.