Čtvrtek 22. dubna. Svátek má Evžénie.

DOBRÁ KORUNA OD RAIFFEISENBANK VĚNUJE 400 000 KORUN NA ROZVOJ KOMUNIT A DOBROČINNÉ ÚČELY

Banky Raiffeisenbank 17.09.2015 | 12:55 0 Komentářů

Raiffeisenbank letos na podporu dobrovolnické činnosti svých zaměstnanců vyhlásila grantový program s názvem Dobrá koruna. Ten ocenil 24 přihlášených projektů, na kterých se zaměstnanci banky ve svém volném čase osobně podílejí. Své aktivity v oblasti společenské odpovědnosti banka doplní také o účast na Mezinárodním dni firemního dobrovolnictví EngageDay 2015, v rámci něhož daruje den práce svých zaměstnanců místním komunitám.

Program Dobrá koruna od Raiffeisenbank uděluje granty za občanskou aktivitu a pomoc druhým, která pozitivně ovlivňuje život komunity i jednotlivce, nebo má dopad na celou naši společnost. „Hned v prvním ročníku našeho grantového programu bylo finančně podpořeno 24 z celkem 32 přihlášených projektů, mezi něž bylo rozděleno 400 000 korun,“ říká Jitka Volková, zodpovědná za CSR aktivity Raiffeisenbank, a dodává: „Všechny nominované projekty spojuje to, že je aktivně podporují naši zaměstnanci. Věnují jim svůj volný čas a nacházejí v nich naplnění a prostor pro realizaci. Jejich životní příběhy jsou pro nás inspirací a mají pozitivní dopad i na atmosféru v naší bance.“

Vítězné projekty byly vyhodnoceny na základě předem stanovených kritérií komisí složenou ze zástupců banky a Nadace rozvoje občanské společnosti, která zároveň dohlíží na čerpání prostředků. Maximální výše grantu pro jeden projekt činí 40 000 Kč.

Prvním z projektů, které získaly maximální částku ve výši 40 000 Kč, je Společnost rodičů a přátel dětí s Downovým syndromem. Společnost se zasazuje o zlepšení života osob s Downovým syndromem a jejich rodin. Prostředky získané od Raiffeisenbank využije na rekondiční pobyt pro děti sDownovým syndromem v Malé Úpě. Druhým maximálně oceněným projektem je nezisková organizace Jahoda, která nabízí aktivity dětem a mladým lidem na Černém Mostě vPraze. Finance z grantu budou využity na rekonstrukci nízkoprahového klubu Džagoda. Nejvyšší grant získal také Portus Praha, který pomáhá lidem s mentálním postižením a zapojuje je do běžného života. Částku použije na provoz chráněného bydlení asociálně-terapeutické dílny. Poslední organizací, která obdržela od Raiffeisenbank 40 000 korun, byla Česká tábornická unie – Poutníci Praha. Tato společnost dlouhodobě vede děti a mládež k prohloubení vztahu k přírodě. Za získané peníze nakoupí vybavení pro nocování v přírodě a šicí stroj, na kterém se děti budou učit šít z plachtoviny.

Dobrovolníci z Raiffeisenbank letos také na Engage Day

Zaměstnanci Raiffeisenbank se letos zúčastní také Mezinárodního dne firemního dobrovolnictví Engage Day 2015, který připadá na pátek 18.září. Hlavním účelem akce je pomoc místním komunitám, pro které zaměstnavatelé na tento den své zaměstnance uvolní. Mezi všemi zájemci o účast je letos největší nápor právě z řad dobrovolníků pracujících v Raiffeisenbank, kteří se díky široké pobočkové síti chystají pomáhat po celé ČR.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.