Středa 28. července. Svátek má Viktor.

Do Genesis Capital přichází nový finanční ředitel Petr Janovský a investiční analytik Adam Ruta

Investice 16.05.2018 | 12:26 0 Komentářů

Genesis Capital, jedna z největších firem z oboru rozvojového kapitálu v České republice a na Slovensku, rozšiřuje svůj tým o nového finančního ředitele Petra Janovského a investičního analytika Adama Rutu. Posílení týmu Genesis souvisí s rostoucím portfoliem firem ve fondu Genesis Private Equity Fund III (GPEF III) a s tím vznikající potřebou zajistit komplexní infrastrukturu při očekávaném dodatečném rozšiřování investičních aktivit fondů Genesis.

„Mimořádné tempo investování v rámci fondu GPEF III na konci minulého roku, úspěšné završení první přeshraniční polsko-české investice do společnosti EQOS Energie v letošním roce a příprava dalších rozvojových projektů dělá z Genesis Capital předního středoevropského hráče v oboru private equity v segmentu menších a středně velkých podniků. V Petrovi a Adamovi k nám přichází zkušení odborníci, kteří pomohou tuto mimořádně intenzivní fázi rozvoje aktivit Genesis Capital zvládnout. Věřím, že i pro ně je příchod do naší společnosti velkou profesní výzvou,“ říká Jan Tauber, ředitel společnosti Genesis Capital.

Petr Janovský má zkušenosti z bankovního sektoru, kde zastával různé pozice ve finančních odděleních GE Money Bank, HSBC a Komerční banky. Zabýval se finančním řízením dceřiných společností, M&A transakcemi a řešením strategických projektů banky. V oblasti akvizic se zaměřoval na oceňování finančních institucí a úvěrových portfolií. Věnoval se také problematice penzijních a investičních fondů. Petr Janovský získal doktorát na Vysoké škole ekonomické v Praze. Je absolventem Fakulty podnikohospodářské. Mluví česky, anglicky a francouzsky.

Adam Ruta sbíral zkušenosti v oboru podnikových financí a controllingu ve stavebnictví a energetice, spolupracoval na strategii rozvoje obnovitelných zdrojů Skupiny ČEZ, post-akviziční integraci pořízených aktiv a jejich řízení. Adam je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze se specializací na finance, oceňování podniků a hospodářskou politiku. Dále také absolvoval na London School of Economics mimosemestrální kurzy zaměřené na Corporate Finance. Mluví česky a anglicky.

Tiskvoá zpráva: Genesis Capital

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.