Sobota 18. září. Svátek má Kryštof.

Dnes začíná další kolo obchodních jednání

Investice 03.04.2019 | 19:22 0 Komentářů

Americké akciové trhy dnes otevřely v zisku. Index Dow Jones roste o 0,1 %, S&P 500 stoupá o 0,4 % a technologický Nasdaq posiluje o 0,7 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se daří především zpracovatelům komodit (+0,9 %) a technologickým firmám (+0,7 %). Jedním z důvodů optimismu na akciových trzích je aktuální dění ohledně obchodních jednání mezi Spojenými státy a Čínou.

Dnes začíná další kolo jednání představitelů obou zemí. Dle aktuálních zpráv, by mělo být již 90 % obchodní dohody hotovo, avšak posledních 10 % je těch nejobtížnějších. Týkají se zavedení mechanismů na vynucení dodržování této dohody a jak naložit s již uvalenými cly na čínské zboží. Dnes se navíc vyjádřil i ministr zemědělství Spojených států, který uvedl, že by mělo stačit již jen pár dní k dořešení posledních částí obchodní dohody.

Evropské trhy kopírují globální náladu. Hlavní index Stoxx 600 je aktuálně silnější o 0,7 %. Nejvíce zde rostou akcie finančních institucí a technologických firem. Oba sektory posilují shodně o1,3 %. Protipólem jim jsou zdravotnické firmy se ztrátou 0,7 %.

Pražská burza dnes za mírně podprůměrné obchodní aktivity posílila o 0,5 %. Největším tahounem růstu byla pojišťovna VIG se ziskem 2,3 %. Následovala ji likérka Stock Spirits (+1,8 %) s Avastem (+1,7 %). Na opačné straně spektra se nachází Philip Morris ČR se ztrátou 1,2 %.

JIŘÍ KOSTKA, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.