Pondělí 18. ledna. Svátek má Vladislav.

Dnes trhy opět pokračují v propadu i přes krátký náznak zlepšení v Americe

Investice 06.02.2018 | 16:51 0 Komentářů

Trhy v Evropě pokračují v pondělním propadu, avšak k závěru seance začínají ztráty korigovat v reakci na otevření trhů v Americe. Index Euro Stoxx 600 odepisuje 1,7 %. Všechny segmenty jsou ztrátové a přicházejí o 1,1 až 1,9 %. Nejhůře dopadly finanční instituce a nejmenší ztrátu mají zpracovatelé surovin.

Americké trhy hned v úvodu otevřely dalším propadem, vzápětí však otočily a zamířily po několika dnech do zisku. Zde však vydržely jen pár minut a opět se ponořily do ztrát, ale již ne tak výrazných. Index S&P 500 ztrácí 0,5 %, Dow Jones klesá o 0,4 % a technologický Nasdaq si pohoršil o 0,5 %. V rámci indexu S&P 500 jsou všechny sektory ve ztrátách v rozmezí 0,1 až 2,4 %.

Pražská burza i dnes pokračovala v započatém propadu a odepisuje 2,1 % hodnoty. Nejvíce ztratily akcie likérky Stock (-4,2 %), Komerční banky (-3 %) a ČEZ (-2,9 %). Dostat se ze ztrát se podařilo jen textilce Pegas, která si vybojovala dvě desetiny procenta. Zobchodovaný objem za dnešek na pražské burze činil 0,9 mld. CZK, což je o 50 % více, než je dlouhodobý průměr.

Jiří Kostka
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.