CZK/€ 24.650 -0,04%

CZK/$ 23.135 +0,57%

CZK/£ 28.902 +0,49%

CZK/CHF 24.004 +0,57%

11. 04. 2022

0 komentářů

Direct ve své appce využívá umělou inteligenci

 

Direct pojišťovna spouští novou verzi mobilní aplikace, ve které si klienti mohou nafotit své auto po sjednání havarijního pojištění sami. Na vše dohlíží umělá inteligence, která celý proces zrychluje. 

Sjednání havarijního pojištění? Klientům Direct pojišťovny k tomu stačí chytrý telefon a pár minut času. Pojištění totiž sjednají a auto nafotí jednoduše v mobilní appce. Vše tak zvládnou klidně z domu a nemusí nikam jezdit. „Už dříve mohli našich klienti využívat aplikaci Nafoť a jeď. Tu jsme teď sloučili s naší Direct appkou, aby bylo všechno pohromadě. Kromě toho také nově používáme umělou inteligenci, která nafocení velmi zjednodušuje,“ podotkla mluvčí Direct pojišťovny Nela Maťašeje.

Aplikace sama pozná, jestli auto klienti fotí z dobrého úhlu, jestli je na fotce celé a pohlídá i další detaily. „Díky tomu se nafocení auta velmi zrychluje. Klienti všechno zvládnou za zhruba o třetinu kratší čas než dříve,“ dodává Maťašeje.

Umělá inteligence se učí, jak schvalovat fotky

Do budoucna chce Direct pojišťovna umělou inteligenci využívat ještě více. „Nově ji budeme učit, jak poznat stav auta na fotce, jak určit, jestli není poškozené a další věci,“ podotýká Maťašeje. Nyní musejí fotky schvalovat lidé v týmu Directu manuálně.

Zhruba do roku by většinu prohlídek měla zvládat umělá inteligence automaticky. „Vše se tedy ještě více zrychlí. Klient si například koupí auto, rovnou v bazaru si v appce pojištění sjedná, auto nafotí a do 2 minut mu dojde potvrzení. Může tak v klidu odjet s novým autem, které už bude pojištěné,“ popisuje plány mluvčí Directu.

Na Direct appce pojišťovna spolupracuje se společnostmi InstaCover a Etnetera.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Inflace ohrožuje i pojištění

Dvojciferná inflace zbavuje lidi úspor na bankovních účtech. Ovšem zároveň zvyšuje cenu majetku. A ten by měl být dostatečně chráněn pojištěním. Jenže velká část Čechů majetek dostatečně chráněn nemá. Proč je potřeba pojistné smlouvy pravidelně kontrolovat? A na co nezapomenout při uzavírání pojistky?

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

23. 05. 2022

Pojištění a válka: co by se plnilo a co ne?

Není tajemstvím, že pojišťovny uplatňují výluky. Tedy, v pojistných podmínkách vyjmenovávají situace, při kterých by bylo plnění pojišťovny zamítnuto. Má se za to, že mezi takové výluky patří i různé extrémní situace jako jsou škody vzniklé následkem válek, vzpoury, povstání, stávek, terorismu, […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

29. 04. 2022