CZK/€ 24.740 -0,75%

CZK/$ 23.825 -0,54%

CZK/£ 29.064 -0,56%

CZK/CHF 23.823 -0,84%

12. 07. 2012

0 komentářů

Subjekty:

Díky sKartě bude více poboček i bankomatů bez bariér a přibude i informací, jak poskytnout první pomoc

 


 

„sKarta nám v tomto ohledu pomohla, abychom se zaměřili na další široké zpřístupnění našich obchodních míst a bankomatů. A spolupráce s organizacemi zdravotně postižených nám pomáhá toto úsilí zacílit tak, aby mělo skutečný přínos,“ uvedl Jiří Škorvaga, člen představenstva a náměstek generálního ředitele České spořitelny.

Například Pražská organizace vozíčkářů mapuje dle platné metodiky přístupnost poboček České spořitelny a dostupnost bankomatů. Na základě jejich doporučení se budou místa moci uzpůsobit občanům na vozíku nebo i rodičům s dětskými kočárky. Česká spořitelna tak bude svoje budovy a bankomaty postupně upravovat nejprve v krajských městech a následně i v menších obcích.

Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR (SONS) zase vytipovala další desítky lokalit, které jsou vhodné pro umístění audio modulů, které usnadňují obsluhu bankomatu slabozrakým a nevidomým klientům. Česká spořitelna ozvučí v tomto roce přes osmdesát dalších bankomatů. Spolupráce se však týká i dalších aktivit, např. přístupnosti internetového portálu a vhodné komunikace s nevidomými.

S Českým červeným křížem pak připravuje Česká spořitelna sérii školení pro své zaměstnance v pobočkách, které budou ušité na míru bankovním podmínkám. Tato školení zaměstnancům prohloubí nejen znalosti v přístupu ke zdravotně postiženým klientům, ale i k seniorům nebo v oblasti první pomoci.

Česká spořitelna přitom není v oblasti bezbariérového přístupu nováčkem: vyvolávací systém Quematic v pobočkách umožňuje přednostní odbavení rodičů s dětmi a zdravotně postižených; celkem 366 poboček (což je více než polovina pobočkové sítě ČS) má již nyní bezbariérový přístup; 50 bankomatů je již nyní vybaveno audio navigací; také pobočky mají audionavigační systém; 26 největších poboček má zase indukční smyčku, kterou ocení klienti se sluchovým postižením. A letos v březnu Česká spořitelna otevřela v ČR vůbec první pobočku s kompletním vnitřním naváděcím systémem pro nevidomé včetně hmatové mapy.   

REKLAMA

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Rozhovor: Penzijku bude první pilíř dominovat ještě dvě až tři generace

Demografický vývoj, který zvyšuje podíl lidí důchodového věku, je klíčovým argumentem pro neodkladné řešení důchodové reformy. Jak v rozhovoru pro Investujeme.cz upozornil Pavel Vaněk, ředitele penzí a investic ve finanční skupině UNIQA, nad změnou penzijního systému by měla panovat široká shoda napříč politickým […]

Text: Milan Vodička

Foto: Uniqua

07. 04. 2022

Z jaké mzdy se počítá důchod?

Měsíční částka starobního důchodu závisí na získané době pojištění a průměrné mzdě za odpracované roky (osobním vyměřovacím základu). Jak se vypočítá průměrná mzda pro výpočet důchodu v roce 2022?

Text: Petr Gola

Foto: Shutterstock

10. 03. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.