CZK/€ 23.745 +0,13%

CZK/$ 22.219 +0,64%

CZK/£ 27.482 +0,03%

CZK/CHF 24.413 -0,24%

12. 07. 2012

0 komentářů

Subjekty:

Díky sKartě bude více poboček i bankomatů bez bariér a přibude i informací, jak poskytnout první pomoc

 


 

„sKarta nám v tomto ohledu pomohla, abychom se zaměřili na další široké zpřístupnění našich obchodních míst a bankomatů. A spolupráce s organizacemi zdravotně postižených nám pomáhá toto úsilí zacílit tak, aby mělo skutečný přínos,“ uvedl Jiří Škorvaga, člen představenstva a náměstek generálního ředitele České spořitelny.

Například Pražská organizace vozíčkářů mapuje dle platné metodiky přístupnost poboček České spořitelny a dostupnost bankomatů. Na základě jejich doporučení se budou místa moci uzpůsobit občanům na vozíku nebo i rodičům s dětskými kočárky. Česká spořitelna tak bude svoje budovy a bankomaty postupně upravovat nejprve v krajských městech a následně i v menších obcích.

Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR (SONS) zase vytipovala další desítky lokalit, které jsou vhodné pro umístění audio modulů, které usnadňují obsluhu bankomatu slabozrakým a nevidomým klientům. Česká spořitelna ozvučí v tomto roce přes osmdesát dalších bankomatů. Spolupráce se však týká i dalších aktivit, např. přístupnosti internetového portálu a vhodné komunikace s nevidomými.

S Českým červeným křížem pak připravuje Česká spořitelna sérii školení pro své zaměstnance v pobočkách, které budou ušité na míru bankovním podmínkám. Tato školení zaměstnancům prohloubí nejen znalosti v přístupu ke zdravotně postiženým klientům, ale i k seniorům nebo v oblasti první pomoci.

Česká spořitelna přitom není v oblasti bezbariérového přístupu nováčkem: vyvolávací systém Quematic v pobočkách umožňuje přednostní odbavení rodičů s dětmi a zdravotně postižených; celkem 366 poboček (což je více než polovina pobočkové sítě ČS) má již nyní bezbariérový přístup; 50 bankomatů je již nyní vybaveno audio navigací; také pobočky mají audionavigační systém; 26 největších poboček má zase indukční smyčku, kterou ocení klienti se sluchovým postižením. A letos v březnu Česká spořitelna otevřela v ČR vůbec první pobočku s kompletním vnitřním naváděcím systémem pro nevidomé včetně hmatové mapy.   

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Reálný výnos transformovaných penzijních fondů je za deset let mínus pětina

Klienti penzijních společností, kteří si spoří v transformovaných penzijních fondech a sází tak na garantovanou jistotu nezáporného zhodnocení, za posledních 10 let reálně prodělávají okolo 20 procent. Vyplývá z analýzy výsledků zhodnocení transformovaných fondů za loňský rok, kterou zpracovala společnost Freedom Financial Services. Klienti transformovaných fondů by […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

23. 05. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *