Pátek 23. října. Svátek má Teodor.

Digitální peněženka V.me v ČR v roce 2015

Banky VISA 17.07.2014 | 10:30 0 Komentářů

K zemím, kde je služba již dostupná (Velká Británie, Francie, Španělsko, Polsko), se připojí dalších osm zemí. Pět ještě letos, tři v roce příštím.

Visa Europe dnes oficiálně potvrdila, že digitální peněženka V.me by Visa bude do konce roku 2014 spuštěna v Německu, Irsku, Norsku, Švédsku a Itálii. Na rok 2015 se chystají pilotní programy v Řecku, České republice a na Slovensku. Celkem tak bude služba V.me fungovat ve dvanácti evropských zemích.

“Aktuálně jsme spolu s klíčovými bankami a internetovými obchodníky ve fázi intenzivního plánování. Rozjezd služby V.me by Visa pro české držitele karet by se měl uskutečnit do první poloviny příštího roku,” potvrdil informaci Marcel Gajdoš, regionální manažer Visa Europe pro Českou republiku a Slovensko.

Visa Europe rovněž oznámila, že hodlá investovat dalších 200 milionů eur (bezmála 5 a půl miliardy korun) do rozvoje digitálních plateb v Evropě. Zavede například program, jenž podpoří obchodníky v přijímání této služby, a tak dále rozšíří řady 20 000 obchodníků, kteří již V.me by Visa přijímají. 

V.me by Visa je digitální peněženka, která umožňuje bankám a finančním institucím, aby tuto službu podporovanou Visou opatřily vlastním jménem a značkou. V současnosti funguje ve Velké Británii, Francii, Španělsku a Polsku. Průběžně byla nabízena vybraným zákazníkům účastnických bank, od roku 2015 se plánuje komerční uvedení služby.

 „Otázky přijímání a rozsahu služby představují dvě hlavní výzvy v rozšiřování digitálních peněženek. Nejdůležitější je pro nás rozšiřovat síť obchodníků, proto v evropských zemích dále investujeme do podpory toho, aby službu využívalo čím dál více firem“, uvedla výkonná ředitelka V.me by Visa Wendy Martinová.

Evropská peněženka pro evropské zákazníky

Tento týden rovněž americká Visa Inc. oznámila přejmenování V.me by Visa na Visa Checkout. Tento název se bude používat pro Spojené státy americké, Kanadu a Austrálii. „Věříme, že evropským zákazníkům máme nabízet evropskou peněženku. Proto jsme se rozhodli zachovat značku V.me by Visa i náš přístup orientovaný na banky,“ dodala Wendy Martinová.

Aby se urychlilo přijímání služeb V.me by Visa, oznámila Visa Europe také založení Evropské pracovní skupiny pro interoperabilitu (European Interoperability Working Group). Tato iniciativa podpoří cíl Visa Europe podporovat celoevropskou součinnost lokálních řešení digitálních peněženek.

 „Dnešní sdělení odráží naše přesvědčení, že digitální peněženky hrají v budoucnosti plateb význačnou roli. V dlouhodobé perspektivě tvoří V.me by Visa zásadní součást naší digitální platební strategie. Je mi nesmírnou ctí, že budu předsedat nové Evropské pracovní skupině pro interoperabilitu. Visa tímto pokračuje v dlouholeté tradici předního aktéra v oblasti zavádění jednodušších a bezpečnějších plateb v zájmu spotřebitelů i obchodníků,“ uvedl ředitel digitálních služeb Visa Europe Steve Perry.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.