CZK/€ 24.730 -0,08%

CZK/$ 23.501 -0,37%

CZK/£ 28.829 -0,07%

CZK/CHF 24.552 +0,46%

08. 06. 2022

0 komentářů

Digitální faktoring je v kurzu. 4Trans raketově roste a letos v číslech již překonal loňský rok

 

Český fintech 4Trans, který nabízí finanční služby malým a středním podnikům v logistice, má nakročeno k úspešnému roku 2022. V závěru května společnost překonala objem financování celého loňského roku, tedy faktury v hodnotě přes 250 milionů. V současnosti se jejich celkový objem financování vyšplhal na více než 750 milionů. Služby faktoringu tak využívá stále více zákazníků v logistice, kteří volí digitální a rychlé řešení ke stabilizaci svých provozních nákladů. To dokazuje i počet klientů 4Trans, jenž meziročně narostl až o 565 procent.  

Malé a střední podniky (SME) v logistice, které tvoří deset procent HDP v Evropě, mají často značné potíže s bankovním financováním a neexistuje pro ně vhodný způsob finanční podpory. 4Trans proto poskytuje digitální řešení, které jim pomáhá vypořádat se s finančními výzvami souvisejícími s dlouhou splatností faktur, nestabilitou objemu práce a stoupající inflací, která atakuje ceny pohonných hmot a dalších nezbytných nákladů.

Objem financování za celý loňský rok jsme překročili již v květnu, a to celkovou částkou více než čtvrt miliardy korun. Je to pro nás jasný signál, že o faktoring je silný zájem. Naši klienti mohou mít peníze na účtu bez zbytečného stresu a do pár minut, což je obzvlášť v dnešní době klíčové pro plynulé podnikání,“ říká CEO společnosti 4Trans Jaroslav Ton.

4Trans aktuálně profinancoval faktury v celkové hodnotě přes 750 milionů korun. „Počet aktivních fakturujících nám od minulého roku narostl více než pětinásobně. Vysoký nárůst je i důsledkem změn na logistickém trhu a konsolidace na trhu dopravců, díky čemu si troufám tvrdit, že budou digitální finanční služby stále více na vzestupu. Pro malé a střední podniky v logistice představuje zdražení pohonných hmot současně se stále dražším bankovním financováním značnou výzvu, na kterou přímo odpovídáme našim produktem,“dodává Jaroslav Ton.

Budováním ekosystému moderních finančních služeb pro malé a střední podniky v logistice 4Trans poskytuje svým klientům rychlé a bezpečné financování. Faktoring 4Trans je na rozdíl od klasických bankových služeb snadno dostupný a plně digitální. „Ve 4Trans zjednodušujeme složité procesy financování tak, aby byla naše služba co nejrychlejší. Je to flexibilní a snadné řešení pro autodopravce, kteří jsou mnohdy v časovém presu. Proto na jejich potřeby reagujeme takřka okamžitě, jsme jim neustále k dispozici a po nahrání faktur se mohou skutečně plně soustředit na rozvoj svého podnikání,“ říká Alexandr Lagazzi, CMO 4Trans.

 

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.