Sobota 31. července. Svátek má Ignác.

Developerská skupina UDI Group míří na burzu. Na trhu START hodlá získat v první fázi 300 milionů korun

Investice 26.06.2018 | 13:28 0 Komentářů

UDI Group, přední český developer, míří na trh START Burzy cenných papírů Praha. Prostřednictvím primární nabídky akcií (IPO) hodlá tuzemským investorům nabídnout podíl ve vybraných projektech. Při říjnovém START Day proto plánuje vydat akcie za 300 milionů korun. V případě úspěchu by se trh START mohl stát jedním z aktivně využívaných kanálů financování skupiny.

V říjnu budou mít čeští investoři možnost investovat do nově vzniklé dceřiné společnosti UDI CEE, kam UDI Group vloží v první fázi dva své projekty v hodnotě převyšující jednu miliardu korun. Nabídnuto bude zhruba 30 % společnosti. Cílem UDI Group bude získat v první tranši kapitál ve výši 300 milionů korun. Cílem je však touto cestou získat až 1 miliardu korun.

Finanční ředitel skupiny Libor Táborský vnímá projekt START jako oživení kapitálového trhu, který si UDI Group hodlá v říjnu otestovat: „Jakožto developer využíváme standardní formy financování. Mezi ně patří bankovní úvěry a podřízené půjčky či kapitál od domácích i zahraničních finančních investorů. Burzovní platforma START nás však oslovila jako zajímavá novinka, a proto jsme se rozhodli ji vyzkoušet jako další, na západě zcela standardní nástroj financování. Pokud se úpis v říjnovém kole osvědčí, nezůstaneme jen u jedné aukce, a tento nástroj bychom rádi využili opakovaně ve spojitosti i s naší expanzí do zahraničí.“

Pro transakci si UDI Group vybrala IPO boutique STARTEEPO, který letos během prvního pololetí pomohl se vstupem na burzu již dvěma firmám. A to tradičnímu výrobci specializované obuvi ze Slavičína společnosti Prabos plus a.s. a největšímu provozovateli coworkingových center v ČR skupině HUB VENTURES a.s.

František Bostl, Managing Partner společnosti STARTEEPO, předpokládá, že trh START tuto zkoušku zvládne: „Když jsme v roce 2017 začali společně s pražskou burzou připravovat otevření trhu START, věděli jsme, že to nebude nic lehkého. Jsme proto rádi, že se objevuje další zajímavá firma. Věřím, že UDI Group přiláká kromě retailových investorů i ty privátní. Poptávku po říjnovém IPO nyní indikujeme také z řad fondů, kteří na UDI Group ocení především stabilní historii a vysokou výnosnost daných projektů.“lný manažer PPF v Číně. Mezi strategické partnery pro projekty UDI CEE patří také David Hauerland a Petr Valenta z Fidurock Capital.

Tisková zpráva: UDI

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.