Neděle 11. dubna. Svátek má Izabela.

Devatenáct projektů získá téměř 1,4 miliony korun na podporu dobrého sousedství

Jarní kolo Regionálního fondu rozvoje Poštovní spořitelny opět ukázalo, že sousedské vztahy nejsou lidem v krajích lhostejné. Do grantového programu s podtitulem „souSedíme si“, který na začátku března tohoto roku vyhlásila Poštovní spořitelna, se přihlásilo 120 neziskových a příspěvkových organizací a obcí. 19 z nich bylo úspěšných a získalo finanční podporu pro svůj projekt. V rámci této grantové výzvy tak Poštovní spořitelna prostřednictvím Nadace VIA rozdělila 1 363 520 korun. 

Z devatenácti úspěšných projektů získalo pět projektů částku přesahující 90 tisíc korun. Maximální výše grantu byla pro tento rok stanovena na 100 tisíc korun. 

Mezi nejaktivnější regiony z pohledu přihlášených projektů patřily Jihomoravský a Středočeský kraj: z každého z nich pocházelo sedmnáct žádostí. Následovaly Praha a Moravskoslezský kraj s jedenácti žádostmi,“ říká Alena Králíková, manažerka společenské odpovědnosti Poštovní spořitelny. O pomyslné třetí místo mezi nejaktivnějšími regiony se pak dělí Jihočeský a Královéhradecký kraj, každý s devíti žádostmi. Nejvíce podpořených projektů získal tentokráte Středočeský kraj, kde uspělo šest žádostí, které si rozdělí granty v celkové výši 365 220 Kč,“ doplňuje Králíková. Třemi úspěšnými projekty se mohou pochlubit také Moravskoslezský a Jihočeský kraj. Sem také hned po Středočeském kraji poputuje nejvíce peněz, do Moravskoslezského kraje 236 000 Kč a do Jihočeského 240 800 Kč.

Cílem výzvy „souSedíme si“ je přispět ke zlepšení sousedských vztahů v regionech, přičemž jednou ze základních podmínek pro přihlášení projektu do programu byla aktivní účast občanů na přípravách a realizaci projektu. Sousedské vztahy jsou hlavním mottem Regionálního fondu rozvoje Poštovní spořitelny již druhým rokem. O atraktivnosti tématu svědčí nejen vysoký počet přihlášených žádostí, ale i obsah samotných projektů. 

Československá obchodní banka, včetně obchodních značek Era a Poštovní spořitelna, podporuje komunitní projekty v regionech již od roku 2007. Za tu dobu v regionech rozdělila více než 24 milionů korun.

Druhé letošní kolo Regionálního fondu rozvoje Poštovní spořitelny bude vyhlášeno 2. září a uzávěrka proběhne 14. října. Odborným garantem programu je Nadace VIA.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.