Úterý 20. dubna. Svátek má Marcela.

Děti v Bílé Třemešné se díky AXA podílejí na zajištění bezpečné cesty do školy

Pojištění 09.10.2014 | 14:11 0 Komentářů

Děti ze základní školy v Bílé Třemešné na Trutnovsku vytipovaly nebezpečná místa v okolí své školy a své poznatky předaly odborníkovi ke zpracování. Díky projektu Na zelenou, jehož je AXA generálním partnerem, mohl odborník vypracovat konkrétní dopravní studii s jednotlivými návrhy na řešení dopravní situace. Tuto dopravní studii pak děti předaly přímo starostovi obce s žádostí o realizaci navržených opatření. (Tisková zpráva: AXA)

„Jsme velice rádi, že můžeme pravidelně podporovat projekt Na zelenou a podílet se tak na zvýšení bezpečnosti dětí při jejich cestách do školy, což je téma, které se nás všech bezprostředně týká,“ říká Karel Žyla, manažer PR a komunikace finanční skupiny AXA. 

Po několikaměsíčních přípravách předaly děti ze základní školy v Bílé Třemešné konečnou podobu odborné dopravní studie s konkrétními návrhy, jak zlepšit bezpečnost dopravy v okolí školy, přímo starostovi obce Štěpánu Čeňkovi. Situace v těsné blízkosti ZŠ a MŠ v obci je totiž značně komplikovaná.

„Dopravní studie navrhuje úpravy jak na místních komunikacích, tak na silnicích II. a III. třídy. Mezi konkrétní návrhy opatření patří snížení okamžité rychlosti, zavedení jednosměrného provozu, výstavba nového chodníku, instalace zrcadel či instalace informativního radaru s indikací okamžité rychlosti vozidel,“shrnuje obsah studie Emil Kudrnovský, ředitel ZŠ a dodává „Věříme, že vedení obce na realizaci opatření nalezne finanční prostředky.“

Počet realizovaných dopravních opatření, na která města či obce najdou ve svém rozpočtu prostředky, se rok od roku zvyšuje. „Realizace navržených opatření je dlouhodobý proces. Velmi nás těší, že navržené změny nezůstávají jen na papíře. Například jen v roce 2010 bylo vypracováno a předáno 10 dopravních studií
a k dnešnímu datu jich je částečně či plně realizováno již 7,“
vypočítává úspěchy Radek Patrný, manažer Nadace Partnerství.  

Cílem grantového programu Na zelenou, vyhlašovaném Nadací Partnerství, je však nejen zlepšit dopravní situaci v okolí jednotlivých škol, ale hlavně motivovat děti k zájmu o veřejné záležitosti. Díky tomuto programu se totiž mohou přímo zapojit do plánování potřebných změn, což jim ukáže, že mohou spoustu věcí samy ovlivnit.

Více informací o projektu naleznete na webových stránkách: www.nazelenou.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.