CZK/€ 25.235 -0,12%

CZK/$ 23.616 -0,24%

CZK/£ 29.364 +0,02%

CZK/CHF 25.810 -0,65%

12. 01. 2017

0 komentářů

Subjekty:

DETEKTIVOVÉ ČESKÉ POJIŠŤOVNY LONI ODHALILI POJISTNÉ PODVODY ZA 465 MILIONŮ KORUN

 


 

Na druhém místě se umístil Plzeňský kraj, kde došlo k meziročnímu nárůstu odhalené podvodné činnosti ve výši téměř 10 milionů korun. To bylo způsobeno především odhalením velké kauzy z oblasti majetkového pojištění podnikatelů ve třetím čtvrtletí loňského roku. Třetí příčku pak obsadil kraj Ústecký, kde byly odhaleny pojistné podvody za 31,1 milionů korun. Naopak nejlépe jsou na tom dlouhodobě na Vysočině (8,4 milionů korun) a v krajích Olomouckém (9,8 milionů korun) a Zlínském (10,1 milionů korun). 

„I nadále platí, že nejvíce se podvádí v autopojištění. V poslední době se pak podvodníci zaměřují také na oblast úrazového pojištění. Dělají to s nadějí, že je pro pojišťovnu složité takový pojistný podvod prokázat. Opak je ale pravdou, naši zkušení detektivové si i s takovými případy poradí,“ popisuje situaci ředitel Útvaru vyšetřování a interní bezpečnosti České pojišťovny Michael Maierl a dodává: „V úrazovém pojištění se v praxi nejčastěji setkáváme s případy, kdy se lidé snaží co nejvíce prodloužit dobu svého léčení, a tím neoprávněně získat od pojišťovny vyšší pojistné plnění. Už takové jednání je však pokusem o pojistný podvod.“

SMUTNÝ PŘÍBĚH

Opravdu smutný případ loni zaznamenala Česká pojišťovna v západních Čechách, kdy žena zneužila nesvéprávnosti svého těžce nemocného invalidního bratra. S vědomím, že muž byl velmi těžce nemocen a do konce života mu nezbývalo mnoho, na něj uzavřela několik životních pojistek. Při jejich sjednávání „taktně zamlčela“ vážné choroby, kterými její bratr dlouhodobě trpěl, a těšila se, že po jeho smrti inkasuje z pojistek nemalé finanční prostředky. Celý podvod byl samozřejmě odhalen velmi záhy poté, co muž zemřel a žena se peněz, ke kterým chtěla tímto podvodem přijít, nedočkala.

S podobnými případy se naštěstí pracovníci České pojišťovny setkávají zřídka, jsou ale bohužel dokladem toho, že někteří lidé se kvůli vlastnímu obohacení neštítí zneužít ani členy své vlastní rodiny.

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Pouta - policie - spravedlnost - podvod - trestný čin

Můžou za podvádění zákazníků s IŽP vysoké odměny?

V časopise Ekonom rozebírá v článku „Životní pojistka: Jak zastavit okrádání klientů“ Kateřina Vokurková podvádění s IŽP. Za to, že někteří zprostředkovatelé životního pojištění uvádějí zákazníky v omyl, může několik let trvající systém odměn,“ je její základní stanovisko, od něhož se dál odvíjí celý článek. Systém odměn ovšem není původcem všeho zla. Je to komplikovanější.

Text: Petr Zámečník

10. 12. 2015

Spoluúčast na havarijním pojištění si dobře spočítejte. Škoda vás může vyjít draho

Ke každému vozidlu je dobré mít i havarijní pojištění. Jak se ale orientovat v pojistkách a jaký vliv na naše rozhodnutí bude mít spoluúčast při sjednané smlouvě? Spoluúčast na škodní události je dvojsečným nástrojem pro mnoho pojišťoven. Na jednu stranu tu máme podstatně levnější havarijní pojištění, na straně druhé ale leží nemožnost hlášení drobné škody.

Text: Jan Lukeš

27. 08. 2015

Jiří Fialka: Lidem stále více záleží na krytí životních rizik

Na investiční životní pojištění padla tvrdší regulace. ČNB ho zakazuje prodávat „na spoření“, ČAP se dohodla na informační otevřenosti a ministerstvo financí zpřísňuje daňové zvýhodnění. Jak tato opatření dopadnou na pojišťovny a jejich klienty? Odpovídá Jiří Fialka, člen představenstva České pojišťovny odpovědný za životní pojištění.

Text: Petr Zámečník

14. 11. 2014


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *