CZK/€ 25.145 +0,12%

CZK/$ 22.682 -0,50%

CZK/£ 29.764 +0,09%

CZK/CHF 26.790 +0,43%

11. 06. 2012

0 komentářů

Subjekty:

Deset nejčastějších zdravotních obtíží Čechů na zahraniční dovolené

 


 

„Nemoci z nachlazení, zažívací problémy či alergické reakce jsou už tradičně na prvních příčkách mezi komplikacemi. Stále více se ale objevují zranění a úrazy závažnějšího charakteru. Například zranění hlavy byla opravdu ojedinělá a nyní jsou mezi deseti nejčastějšími,“ uvedl Vít Janouch, specialista ČSOB Pojišťovny na cestovní pojištění.

Deset nejčastějších zdravotních obtíží Čechů na zahraniční dovolené v létě

1.

zánět zevního ucha, nemoci z nachlazení

2.

zánět zažívacího ústrojí

3.

alergická reakce

4.

poranění pohybového ústrojí

5.

úraz horních končetin

6.

akutní zánět průdušek

7.

bolest zubů

8.

bakteriální či virové infekce

9.

povrchové rány, pohmoždění

10.

lebeční zranění

zdroj: statistiky ČSOB Pojišťovny

Podle Janoucha tento trend ve statistice souvisí i se stále častějším vyhledáváním adrenalinových zážitků při dovolené, popřípadě vyšší mírou hazardování se zdravím i při běžných aktivitách jako je například cykloturistika. Zlomeniny a těžké úrazy navíc patří mezi ta nejdražší rizika, která se mohou v zahraničí přihodit. „Například ošetření za zlomenou nohu na dovolené v Chorvatsku může klienta vyjít na více než padesát tisíc korun, potvrzuje Vít Janouch a dodává „Jen se tím potvrzuje, jak je důležité nezapomenout se na cestu do zahraničí pojistit.“

S těžkými úrazy nebo zlomeninami navíc velmi často vznikají i škody na majetku či zdraví třetím osobám. „Typickým letním příkladem je neukázněný cyklista, který při sjíždění cyklostezky přivodí zranění nejen sobě, ale i jinému cyklistovi. V takových případech mohou jít částky za odškodnění třetí osoby až do desetitisíců nebo statisíců korun,“ uvedl Janouch s tím, že v poslední době zájem o pojištění odpovědnosti v rámci cestovního pojištění neustále roste.

ČSOB Pojišťovna provedla v roce 2011 několik zásadních změn ve svém cestovním pojištění ATLAS. Jedná se zejména o navýšení limitů pojistného plnění v pojištění léčebných výloha (nabízíme 2,5 a 4 mil. Kč), v pojištění odpovědnosti za škodu (nabízíme 2 resp. 1 mil. Kč), v pojištění zavazadel (nabízíme 15 a 30 tis. Kč). Zlevnili jsme pojištění cest do USA, Kanady a Austrálie a velmi výrazně jsme zlevnili pojištění tzv. nebezpečných sportů (zpravidla se jedná o adrenalinové sporty a činnosti). Naprostou novinkou v našem cestovním pojištění Atlas bylo zavedení tzv. automatického prodloužení pojistné doby. Tuto novinku ocení především klienti, kteří nečekaně a nezávisle na své vůli musí setrvat v zahraničí po dobu delší, než jakou si sjednali v pojistné smlouvě. V takovém případě jim pojistnou dobu automaticky prodloužíme bez toho, aby pro to klient musel cokoliv udělat.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů


Související články

Češi neradi riskují

Češi neradi riskují v kartách a bojí se investovat do akcií i start-upů

Pro Čechy je nejdůležitější morálka. Co si o nich, kdo myslí, je dokonce pro mnohé důležitější než jejich zdraví. Za riskantní považují například lhát v daňovém přiznání, ale i investovat do akcií a start-upů. Ještě větší hazard však vidí v sázení. Vsadit v kartách denní výdělek považuje za velký risk […]

Text: František Veselý

20. 12. 2019


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *