Sobota 23. ledna. Svátek má Zdeněk.

Deset let HSBC s Nadací Leontinka

Banky HSBC Bank plc. 16.01.2018 | 12:21 0 Komentářů

Na benefičním večeru Nadace Leontinka darovala HSBC Bank šek na 500 000 Kč. Večer tento rok proběhl 11. ledna v Café Jedna v Národní galerii. Banka HSBC a Nadace Leontinka zaměřená na podporu zrakově postižených tento rok slaví desáté výročí spolupráce. 

Benefiční večer ovládly živelné rytmy jihoamerického tance tango. Nevidomé studentky Deylovy konzervatoře a kvintet Bona Fide Tango hrály chytlavé melodie, jež zvaly přítomné k tanci. Během benefičního hudebně-tanečního večera předal ředitel pražské pobočky banky HSBC Richard J. Keery šek na částku 500 000 Kč. Ke spolupráci s Nadací Leontinka dále uvedl: „Tento benefiční večer pro mne představuje krásnou a mimořádnou tradici. Obdivuji nejenom talent, ale i odvahu vystupujících hudebníků. Proto mne těší, že mohu společně s Nadací Leontinka oslavit deset let naší spolupráce a pomoci najít a rozvinout talent zrakově postižených dětí.“

Banka HSBC je dlouhodobým partnerem a přispěvatelem Nadace Leontinka. Již od roku 2008 HSBC podporuje Leontinku v její snaze integrovat zrakově postižené studenty do společnosti, v překonávání překážek ve vzdělávání a ve vytváření volnočasových aktivit. Finanční obnos bude využit na různé projekty, jako například „Stipendium Leontinka“ na podporu talentovaných studentů na Konzervatoři Jana Deyla.

„Partnerství s bankou HSBC si velmi ceníme. Díky této podpoře můžeme realizovat naše projekty zaměřené na integraci zrakově postižených studentů ze složitých sociálních poměrů nebo s vynikajícím talentem. Hudba je jednou z možností, kde zrakově postižení svůj talent skvěle uplatňují, a proto spolupracujeme i s Konzervatoří Jana Deyla,“ řekla Barbara Hucková, ředitelka Nadace Leontinka.

HSBC se celosvětově věnuje vzdělávacím a environmentálním projektům. Součástí těchto aktivit je darování finančních zdrojů pro komunitní programy a poskytování dobrovolné práce. Prostřednictvím tisíců dobrovolníků, kteří zdarma věnují svůj čas a schopnosti, pomáhá HSBC neziskovým organizacím ve všech zemích, kde působí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.