Čtvrtek 17. června. Svátek má Adolf.

DEGIRO ZAZNAMENALO ZNAČNÝ RŮST V 1. ČTVRTLETÍ ROKU 2016

Investice 26.04.2016 | 10:44 0 Komentářů

– Online broker DEGIRO vykazuje v 1. čtvrtletí zisk díky rekordním prodejům  – (Tisková zpráva: DEGIRO)

DEGIRO i nadále zaznamenává značný růst v průběhu 1. čtvrtletí roku 2016.

Předběžné výsledky

1. čtvrtletí 2016

Změna (1. čtvrtletí 2015)

Zisk

€1.289.000,–

Navýšení o €2.699.000,–

Počet registrovaných uživatelů

99.491

+104%

Počet transakcí

2.198.124

+71%

„Jsme rádi, že můžeme oznámit pozitivní výsledky v průběhu prvního čtvrtletí roku 2016,“ říká Gijs Nagel, ředitel společnosti DEGIRO. DEGIRO, působící v 17 zemích, uvádí, že všechny země přispěly k tomuto růstu.“Naše výsledky odrážejí úspěšnost naší strategie využívající úspor z rozsahu. Nízké provize mají za následek navýšení počtu transakcí o 71% a počtu registrovaných uživatelů o 104%. Úspory z rozsahu vedou k nižším nákladům na transakci, což má za následek dosažení vyššího zisku a to o 2,7 miliony EUR. „DEGIRO reinvestuje zisky v růst. Pan Nagel říká „Právě jsme zahájili kampaň obchodování ETF bez poplatku a neustále investujeme do naší platformy. Takže zatímco letní měsíce jsou tradičně klidné období v našem oboru, nadále očekáváme, že budeme pokračovat růst počtu registrovaných uživatelů.

Efektivita

Pan Nagel dodává „Je krásné pozorovat rychlost růstu výše uvedených čísel. Naše obchodní aktivity jsme zaháili teprve před několika lety a nyní již jsme jedním z největších online brokerů v Evropě.“ DEGIRO nabízí obchodování s cennými papíry za mnohem nižší ceny v porovnání s ostatními brokery. „Pouze díky efektivním procesům, které používáme, je možné držet naše poplatky tak nízko. Významně každý rok investujeme, abychom zabezpečili nejvyšší možnou efektivitu našich operací. Předáváme výhody získané z této strategie našim klientům prostřednictvím nižších nákladů. Tento přístup jasně funguje u českých investorů, jelikož mohou ušetřit v průměru o 76% na transakčních poplatcích. Naše strategie nám umožňuje vybudovat brokera, který nejen umožňuje našim klientům těžit z velmi nízkých poplatků, ale také nám umožňuje dosáhnout zdravých zisků, díky kterým si DEGIRO upevňuje pozici stabilní finanční instituce.“

Finanční zabezpečení
Investice u DEGIRO jsou 100% odděleny a drženy v rámci samostatné úschovy. To znamená, že všechna aktiva klientů jsou bezpečně oddělena od společnosti DEGIRO. Jediné úlohy tohoto opatrovnického subjektu jsou správa a úschova vašich investic. V souladu se zákonem nevykonává žádné jiné činnosti. V nepravděpodobném případě, že se DEGIRO dostane do problémů, finanční prostředky klientů se nedostanou do konkurzní podstaty, ale zůstanou majetkem společnosti zajišťující úschovu. Peníze jsou zde účelově vázány, bezpečně drženy a nejsou smíšeny s majetkem DEGIRO.

Úroveň ochrany majetku a investic je něco, čeho si mnozí stávající investoři stále nejsou vědomi u svého stávajícího makléře. V protikladu k zažitým bankovním standardům, v DEGIRO se nemusíte obávat o naší bonitu. DEGIRO je pod dohledem Úřadu pro finanční trhy (AFM), který dohlíží na její poskytované služby, a pod dohledem Nizozemské národní banky (DNB), která dohlíží na ostatní aspekty jejího podnikání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.