Neděle 11. dubna. Svátek má Izabela.

DEGIRO ZAČALO VÁLKU BROKERŮ VE ŠVÉDSKU

Nejrychleji rostoucí evropský broker DEGIRO se pouští do souboje se dvěma největšími brokery ve Švédsku (Tisková zpráva: Degiro) 

Na počátku tohoto roku začala společnost DEGIRO poskytovat své služby ve Švédsku. Tak jako tomu je i v ostatních zemích EU, i tady byli investoři vykořisťováni stávajícími brokery. Vstup DEGIRO na trh umožnil investorům férovou alternativu s poplatky až o 80 % nižšími než u konkurentů. Reakce švédských konkurentů byla zpočátku mírná, ale nyní se zdá, že se dali věci do pohybu. Nedávno reagovala Avanza, jednička na švédském trhu, snížením poplatků za mezinárodní transakce a minulý týden také Nordnet oznámil nové (nižší) poplatky.
Dnes Avanza opět oznámila snížení poplatků na amerických a kanadských burzách. 

Společnost DEGIRO reagovala agresivně na snížení těchto poplatků, snížením svých již tak nízkých fixních poplatků ve Švédsku o 75 %. DEGIRO očekává, že švédští investoři cenovou válku mezi brokery ocení.

NOVĚ JSOU POPLATKY DEGIRO O 85 % NIŽŠÍ

Výsledkem cenové války a reakce DEGIRO, je nyní rozdíl mezi poplatky DEGIRO a její švédskými konkurenty větší než 85 %. Společnost DEGIRO je při této úrovni stále schopna dosahovat zisku na transakcích ve Švédsku. Poplatky, které DEGIRO účtuje švédským zákazníkům za transakce mimo Švédsko, jsou stále jenom částí konkurenčního boje a je tu stále velký prostor pro snižování.

V České republice, kde DEGIRO začalo působit na podzim minulého roku, cenová válka neprobíhá.

Milan Tomo ze společnosti DEGIRO, říkáOd našeho vstupu na český trh žádné změny cenové politiky konkurenčních brokerů nepociťujeme. Ostatní brokeři na vstup DEGIRO žádným snížením cen nereagovali, díky čemuž získáváme mnoho nových klientů a náš podíl na českém trhu stále roste.“  

Gijs Nagel, ředitel společnosti DEGIRO, říká “I když je dobré vidět snižování poplatků konkurentů ve Švédsku, je skandál, že se tak děje až po vstupu DEGIRO na trh. Švédští investoři, stejně jako investoři ve zbytku Evropy, byli až doteď vykořisťováni svými brokery.“  

JAK FUNGUJE SPOLEČNOST DEGIRO

Společnost DEGIRO přistupuje stejně k soukromým i profesionálním investorům a poskytuje svým zákazníkům transparentní přístup k velkoobchodním cenám díky své vlastní technologii a štíhlému, nákladově orientovanému přístupu. Na rozdíl od mnoha konkurenčních brokerů, kteří spoléhají na zastaralé modely a systémy, DEGIRO vybudovala své systémy sama během posledních sedmi let. Výsledkem je efektivita, která se přímo odráží v nižších poplatcích. Kromě nízkých poplatků, jsou aktiva klientů 100 % oddělena od struktury společnosti, což pro všechny klienty znamená nulové riziko v případě úpadku společnosti. Tato struktura je v mnoha ohledech mnohem bezpečnější než systém, pod kterým funguje většina bank. Zmíněné aspekty umožnily společnosti DEGIRO úspěšně vstoupit na trhy v 18 zemích, které spadají pod účinnost směrnice MiFID.

Poznámka pro editory

  • DEGIRO poskytuje 100 % oddělení aktiv, klienti tedy nesou nulové riziko, co se týče selhání společnosti DEGIRO a to jim poskytuje velmi bezpečné prostředí pro investování.

  • DEGIRO poskytuje své služby na základě MiFID a je zcela regulováno AFM (Nizozemskou Autoritou pro Finanční Trhy) a DNB (Nizozemskou Centrální Bankou), což umožňuje obchodování ve všech členských státech EU.

  • DEGIRO je registrováno u finančních autorit ve všech zemích s účinností směrnice MiFID.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.