Neděle 19. září. Svátek má Zita.

D&B snižuje rating Číně

Dun & Bradstreet (D&B), strategický partner Bisnode v ČR a na Slovensku, snižuje rating Číně. Důvodem jsou narůstající signály ekonomických potíží. Navíc země loni vykázala nejslabší růst od roku 1990.

„Upozorňujeme na výraznou nejistotu ohledně očekávaných výnosům. Firmám s vyšší averzí vůči riziku je doporučeno chránit se před možnými ztrátami,“ uvádí se v analýze Dun & Bradstreet.

Analytici D&B dále upozorňují na změnu obchodní politiky USA, která pro Čínu vytváří střednědobou nejistotu. Současně finanční cyklus Číny vstoupil do obtížnější fáze. Země se navíc bude muset vyrovnávat s dědictvím politiky „jednoho dítěte“ z období 1979 až 2016, které přinese jeden z nejrychlejších trendů stárnutí na světě a ovlivní ekonomiku v následujících deseti letech.

Na stejném ratingovém stupni jako Čínu D&B hodnotí také Albánii, Brazílii, Indii, Makedonii, Omán a Thajsko.

Nejpříznivější investiční klima v Evropě má aktuálně Norsko, jehož rating D&B stanovila na stupni nejnižšího rizika investice (DB1c). Následuje náš nejvýznamnější obchodní partner Německo spolu se Švédskem (DB1d). Ze zemí bývalé V4 je nejlépe hodnocena Česká republika (DB2b) před Slovenskem (DB2d), Polskem (DB3b) a Maďarskem (DB4a).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.