Pondělí 25. října. Svátek má Beáta.

DAŇOVÝ ŘÁD 2018, XVIII. ročník konference – za rozumnou a lidskou správu daní

Makro 15.11.2018 | 10:11 0 Komentářů

12. a 13. listopadu se v konferenčních prostorách pražského hotelu Olympik Artemis konal již 18. ročník konference Daňový řád, která se zaměřuje na správu daní.

„Jak ukázal jeden z nosných příspěvků, JUDr. Karla Šimky, soudce Nejvyššího správního soudu a Mgr. Václava Čepeláka, ředitele Odboru daňového procesu na Generálním finančním ředitelství, snahou letošní konference bylo mimo jiné zkoumat, zda je možné daňový subjekt řídit jako firmu a také hledání hranice mezi potřebou zajistit řádný výběr daní a mezi zachováním práv daňových subjektů. Vzhledem k rekordní účasti se potvrdilo, že tato témata mezi odborníky a profesionály z řad daňových odborníků rezonují,“ říká Zdenka Vostrovská, majitelka a ředitelka společnosti 1. VOX.

Nejplodnější a zároveň nejdelší diskuzi přineslo téma „meze postihování daňových podvodů aneb i podezřelý má svá práva“, které společně představili vedoucí sekce správy daní při KDP ČR, Ing. Tomáš Hajdušek a ředitel sekce metodiky a výkonu daní na GFŘ, Ing. Jiří Fojtík. Shoda v rámci debaty očekávatelně nalezena nebyla – mezi daňovými poradci stále přetrvává pocit, že finanční správa, vedena motivací maximálního výběru daní, postupuje příliš invazivně i proti poctivým poplatníkům.

Slovy odborného garanta konference Ing. Zdeňka Burdy, člena sekce správy daní při KDP ČR, shrnujeme „konference přinesla plodnou diskuzi, nicméně stále v některých případech zůstává stále otevřena otázka, zda mají státní instituce vycházet vstříc daňovým subjektům i za cenu nižšího komfortu své práce, nebo naopak zda má daňový poplatník i a za cenu vyšších finančních a kapacitních nákladů uspokojovat stále rostoucí požadavky státních institucí“.

Tisková zpráva 1. VOX a.s.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.