Úterý 19. ledna. Svátek má Doubravka.

Dan Bucsa byl jmenován hlavním ekonomem UniCredit pro střední a východní Evropu

Skupina UniCredit jmenovala Dana Bucsu hlavním ekonomem pro oblast střední a východní Evropy. S účinností od 17. listopadu převezme úlohu vedoucího makroekonomického týmu pro danou oblast.

Dan Bucsa nahradí Lubomira Mitova, který z této pozice odstoupil a přesunuje se do Washingtonu. Mitov bude i nadále působit v poradní funkci pro UniCredit. Klienti skupiny budou moci i v budoucnu čerpat z jeho poznatků a zkušeností.   

Bucsa, jako hlavní ekonom UniCredit pro oblast střední a východní Evropy, s působností v Londýně bude zodpovědný za makroekonomický výzkum. Zodpovídat se bude Erikovi F. Nielsenovi, hlavnímu ekonomovi skupiny UniCredit.  

Erik F. Nielsen, hlavní ekonom skupiny UniCredit, ke jmenování Dana Bucsy uvedl: ,,Jsem velmi rád, že Dan Bucsa přijal pozici hlavního ekonoma pro střední a východní Evropu. Velmi dobře se orientuje v regionu a klientům z celého světa, kteří se na tuto oblast zaměřují, je dobře známý. Jsme přesvědčení, že s podporou Dana budeme mít i nadále to nejlepší pokrytí makroekonomického výzkumu v dané oblasti.“

Dan Bucsa v posledních pěti letech působil jako ekonom pro oblast střední a východní Evropy ve společnosti UniCredit v Londýně, kam přešel z rumunské UniCredit Bank. Před odchodem do soukromého sektoru vyučoval na Univerzitě ekonomických studií v Bukurešti. Pracoval v oddělení makroekonomického modelování a prognóz v Rumunské národní bance, kde se podílel na vývoji prognostického rámce pro inflační cíle. Je držitelem doktorského titulu z makroekonomie a magisterského titulu z oboru finance na Univerzitě ekonomických studií v Bukurešti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.