CZK/€ 24.740 -0,75%

CZK/$ 23.825 -0,54%

CZK/£ 29.064 -0,56%

CZK/CHF 23.823 -0,84%

15. 02. 2012

0 komentářů

Subjekty:

Dámský investiční klub České spořitelny oslaví již čtvrté narozeniny,

 


 

„Počet investorů je v České republice mnohem nižší než v západní Evropě. Stejně tak i podíl investic na úsporách obyvatelstva zde nedosahuje takové úrovně jako ve vyspělých ekonomikách. Věříme, že prostor pro investování v ČR existuje a právě díky cílené edukaci by se mohl lépe a rychleji využít. Vždyť ženy řídí nejen své osobní, ale často i rodinné finance a mohou tak spolu s námi hledat tu správnou cestu pro zhodnocení svých volných prostředků,“ uvedla Romana Vlková, manažerka Dámského investičního klubu České spořitelny.

 

Mezi členky klubu patří i manažerky, podnikatelky či novinářky z celé ČR – 78 % pochází z Čech, 21 % z Moravy, zbývající členky mají zahraniční adresu. Za loňský rok přibylo zhruba 150 nově registrovaných členek. Mezi investorkami ale stále převažují spíše ty konzervativní, nejčastěji investující do dluhopisů a dluhopisových fondů (ty čítají 64 % z celkového objemu jejich investic), dále do akcií (19 %) a do fondů peněžního trhu (15 %) a zhruba 2 % pak připadají na alternativní investice, např. nemovitostní trh.

 

Za dobu svého fungování připravil Dámský investiční klub 11 odborně-společenských setkání – devět z nich se konalo v Praze a dvě v Brně. Mezi čestnými hosty klubu se prezentovaly významné české manažerky, podnikatelky, vědkyně i umělkyně, např.: Magdalena Souček, Vladimíra Papirnik, Eva Štěpánková, Dita Stejskalová,Taťána le Moigne, Dana Bérová, Helena Třeštíková, Olga Girstlová, Blanka Říhová či Dana Drábová.

REKLAMA

V rámci odborně-společenských setkání se stal již milou tradicí také dobročinný bazar organizovaný ve spolupráci s Nadací ČS. V roce 2011 zakoupily účastnice klubových akcí – tedy zkušené i začínající investorky – výrobky v hodnotě více než 17 tis. Kč. Prostředky získané pro společnost SANANIM byly využity v rámci pracovních programů pro stabilizované uživatele drog. A předměty věnované Charitou ČR putovaly jako obvykle na podporu vybraných chráněných dílen. Za dva roky se v rámci klubových setkání vybralo již přes 50 tis. Kč.

Mezi stabilní a dlouholeté partnery klubu patří v mediální oblasti časopis Harper’s Bazaar, dále je to Moravská asociace podnikatelek a manažerek a v rámci klubových setkání například Volvo Charouz, Léčebné lázně Jáchymov, Planet Zen, Klinika Esthé, Zepter Cosmetics či Květinářství Evergreen. V roce 2011 se vybraných akcí nově zúčastnily společnosti Volvo Auto Průhonice, Klinika estetické medicíny Formositas, Moser, Diamonds and Pearls, Panpuri, Horus Optik, Miele, More than pilates a Spolehni se.cz. Celkem klub získal již 23 různých spolupracujících subjektů.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.