Sobota 24. července. Svátek má Kristýna.

Damoklův meč obchodních válek stále tlačí trhy dolů

Investice 28.06.2018 | 17:54 0 Komentářů

Evropské trhy zakončují dnešní obchodování ve ztrátách. Hlavní index Stoxx 600 klesá o 0,9 %. Nedaří se téměř žádnému sektoru, jedinou výjimkou jsou výrobci nezbytného zboží, kteří rostou o 0,3 %. Ostatní odvětví vykazují ztráty v rozmezí 0,3 až 2,6 %. Nejhůře se dnes dařilo technologickým firmám, které s velkým odstupem následovali zpracovatelé komodit (-1,6 %).

Americké akciové burzy zahájily obchodní den spíše poklesy. Důvodem je neustále napjatá situace v oblasti obchodní politiky mezi USA a jejich hlavními obchodními partnery. Index S&P 500 se pohybuje na kladné nule, Dow Jones odepisuje 0,2 % hodnoty a technologický Nasdaq klesá o 0,1 %. Daří se telekomunikačním firmám (+1,1 %) či sektoru utilit (+0,6 %). Naopak ztrátově zahájil obchodování sektor zdravotní péče (-0,8 %) nebo zpracovatelé komodit (-0,4 %).

Pražská burza dnes posílila o jednu setinu procenta. Nejúspěšnější byla mediální skupina CME (+1,9 %) následovaná dvojící bank. Komerční banka posílila o 1,3 % a Erste Group o 0,5 %. Propadlíkem dne je jednoznačně nápojářská skupina Kofola (-2,5 %). Nedařilo se ani energetické skupině ČEZ (-1,8 %). Dnešní zobchodovaný objem na pražské burze činil 0,4 mld. CZK, což je pod dlouhodobým průměrem.

JIŘÍ KOSTKA, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.