Pondělí 02. srpna. Svátek má Gustav.

Dá zasedání Fedu akciím nový impuls?

Investice 13.06.2018 | 16:14 0 Komentářů

Evropské akcie v odpoledních hodinách přidávají zhruba čtvrt procenta. Nejziskovějším sektorem jsou akcie informačních technologií, které rostou o 1,5 %. Naopak akcie telekomunikačních společností jsou nejztrátovější, když padají o 1,4 %. Americký akciový trh vstoupil do dnešní seance rozvážně, když kolísá okolo včerejšího zavíracího kurzu. To hlavní z dnešního dne nás teprve čeká, když americká centrální banka rozhoduje o své měnové politice, v rámci které by mělo dojít ke zvýšení sazeb.

Podstatné především bude, jak rychle chce Fed přiškrcovat měnové kohouty v budoucnu. Trhy v druhé polovině roku počítají s jejich přivřením o další čtvrtku, ve hře ale zůstává ještě razantnější otočení. Závěrů ze zasedání se dočkáme v podvečer, a pokud vyzní ve smyslu rychlejšího zvyšování sazeb, bude se jednat o negativní impuls pro akciové trhy.

Pražský parket dnes výrazných změn nedoznal, když index PX se nachází pouze necelou jednu desetinu pod úterním závěrem. Skokanem dne se staly akcie CME, jejichž hodnota vzrostla o 1,8 %, naproti tomu největším propadlíkem jsou akcie rakouské Erste Group (-1,2 %). Tuzemským bankám se naopak daří, když Moneta roste o 0,8 % a Komerční o 0,6 %.

MIROSLAV FRAYER, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.