Sobota 06. března. Svátek má Miroslav.

CYRRUS potvrzuje rekordní zájem investorů. Spravuje majetek za víc než 6,5 miliard, hospodářský výsledek dosáhl 31,8 milionu korun

Investice 18.02.2021 | 12:34 0 Komentářů

Investování se směle může považovat za jednoho z „vítězů“ ekonomicky turbulentního roku 2020. Potvrzuje to i předběžný hospodářský výsledek významného obchodníka s cennými papíry, společnosti CYRRUS, jenž v loňském roce dosáhl i přes rozsáhlé investice 31,8 milionu korun před zdaněním. Ke skvělému výsledku pomohly zejména nové investiční certifikáty připravené ve spolupráci se zahraničními bankami na míru konzervativním českým investorům. Ti do nich v součtu vložili za loňský rok více než 1,36 miliardy korun. Průměrná výše vkladů se u CYRRUS zvýšila meziročně o 8 %. Celkově se tak společnosti podařilo překonat 6,5 miliardy majetku ve správě.

CYRRUS rychle přizpůsobil investiční nabídky změnám ve vnímání rizik, střízlivějšímu přístupu lidí k financím ale například i růstu obliby pasivních investic. V uplynulém roce nabídl 61 nových investičních certifikátů a růst upsaného objemu dosáhl 4 %. V Česku přitom objem prodejů v tomto segmentu poklesl o 40 %. Sázka na obezřetnost investorů se vyplatila a tržní podíl společnosti CYRRUS tak překonal v konkurenci ostatních obchodníků i bankovních domů 12 %. I v roce 2020 tak platilo, že CYRRUS je největší nebankovní prodejce strukturovaných produktů.

„Naše více než 25leté zkušenosti nám pomohly vytvořit atraktivní investiční systém, který plně reflektuje možnosti, zkušenosti a odvahu českých investorů. Přes 65 % upsaného objemu směřuje do produktů s kapitálovou garancí – ukazuje se, že jsme se trefili do toho, co požaduje český investor a po čem je aktuálně poptávka,“ potvrzuje Marek Hatlapatka, ředitel společnosti CYRRUS. Hrdě dodává, že i když koronavirus sice na určitou dobu zbrzdil téměř všechny obchodní aktivity, společnost CYRRUS v loňském roce dál dynamicky rostla a podařilo se jí překonat šesti a půlmiliardovou hranici majetku ve správě.

Absolutním hitem mezi českými investory jsou produkty, jejichž výnos není závislý na vrtkavém růstu akciových indexů. Typickým příkladem je např. Talisman certifikát, který dokáže klientovi vydělat i při tržních turbulencích. Klient totiž profituje z různorodosti výkonnosti jednotlivých podkladových společností. Oblíbený je také typ Twin-Win, kdy klient participuje jak na růstu, tak i na částečném poklesu podkladového aktiva.

Apetit českých investorů podpořila v uplynulých měsících společnost CYRRUS i akcí #ZaJedenProvaz. Formou cashbacků darovala klientům v průběhu první i druhé vlny pandemie víc než 5,3 milionu korun. Zároveň těžce zkoušené české zdravotnictví podpořila darováním dvou ventilátorů v celkové hodnotě cca 400 000 Kč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.