CZK/€ 23.680 +0,08%

CZK/$ 22.037 +1,31%

CZK/£ 26.918 +0,71%

CZK/CHF 23.982 +1,03%

05. 05. 2017

0 komentářů

Čtvrtletní výsledky Facebooku pokořily odhady trhu o 20 %

 

Příjmy Facebooku za Q1 2017 vzrostly o 49 % na 8,03 mld. USD. Výnosy na akcii Facebooku vyskočily o 73 % na 1,04 USD. Analytici odhadovali výnos na akcii 0,87 USD, což je o 20 % méně. Facebook odhady trhu nenaplnil jen jednou, a to v Q1 2012. Po obnoveném apelu trhu na zpomalení růstu klesly akcie Facebooku o 2 %. Podle vedení firmy se Facebook Newsfeed blíží svému maximu kapacity pro reklamu. Facebook zůstává výnosným byznysem, Instagram může podpořit růst na dalších 5-10 let.

Loading 

Příjmy Facebooku vzrostly v prvním čtvrtletí meziročně zhruba o polovinu na 8,03 mld. Amerických dolarů, což pokořilo odhady trhu, které byly naceněné na 7,83 mld. dolarů. Výnosy na akcii Facebooku mezitím vyletěly o 73 % na 1,04 USD, což překonalo očekávání analytiků ve výši 0,87 USD. Výsledky největší světové sociální sítě tak pokořily odhady trhu o 20 %.

Facebook za dobu zveřejňování svých čtvrtletních výsledků zatím nedokázal naplnit tržní odhady jen jednou, a to v prvním čtvrtletí roku 2012. Pokud jde o výnosy na akcii, tak za stejnou dobu se firma netrefila jen dvakrát. I přes skvělé obchodní výsledky se však akcie propadly o 2 % poté, co vedení společnosti zopakovalo svůj předpoklad o zpomalení růstu.

Varování o růstu

Hlavním motorem odprodeje po uzavření burzy bylo varování o zpomalení růstu. Vedení firmy na konferenci uvedlo, že Facebook Newsfeed se blíží naplnění své kapacity pro reklamy a kvůli tomu dojde k poklesu růstu, dokud jej nepodpoří aplikace Instagram nebo Messenger. I přes to, že toto varování vydal Facebook už před několika čtvrtletími, investoři se jej zatím nemohli nabažit a akciové pozice uzavíraly téměř na dosavadním maximu (viz týdenní cena akcií Facebook na grafu níže).

REKLAMA

 

I přes hrozící zpomalení růstu investoři akcie Facebooku ochotně nakupují, protože i tak je růst stále nad průměrem nabízeným trhem a kvalita (pokud jde o návratnost investovaného kapitálu) je nezvykle vysoká. Růst výnosů v prvním čtvrtletí dosáhl meziročně 49 %, což je pokles proti 59 % ve druhém čtvrtletí roku 2016. V Saxo Bank máme trochu obavy z marže EBITDA, která klesla v prvním čtvrtletí na 49,8 % z předchozího průměru kolem 53 %.

Celkový závěr tedy je, že Facebook stále představuje byznys s vysokým růstem a je možné, že Instagram se v následujících 10 letech stane dalším motorem jeho růstu.

Peter Garnry, vedoucí kapitálové strategie Saxo Bank

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Mít či nemít „penzijko”? A pokud ano, tak to „staré“, nebo to „nové“?

Stále častěji se v mediálním prostoru objevují zprávy o nutnosti důchodové reformy. Nevíme, kdy přijde, ale nutnost změny penzijního systému je zřejmá. Selským rozumem pak můžeme dojít k závěru, že změna, která bude mít efekt na důchodový systém, musí řešit buďto prodloužení věku odchodu do důchodu nebo […]

Text: Redakce

Foto: Fincentrum & Swiss Life Select

24. 03. 2023

Analýza: Která ze světových platebních společností má zářivější budoucnost?

Často si člověk při vytváření akciové analýzy pokládá řečnickou otázku, zda je existence dané společnosti pro naši populaci podstatná a klíčová. Takového dojmu často nabudeme u firem, které se zabývají výrobou elektřiny, těžbou ropy či například vývojem léků. Může to znít překvapivě, ale své místo v této […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

23. 03. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *