Neděle 17. října. Svátek má Hedvika.

Čtvrtina Čechů dnes platí převážně kreditkou, lidé však často neznají její výhody, ukázal průzkum UniCredit Bank

Nejvýznamnější sezóny pro obchodníky – Vánoce a následné novoroční výprodeje, jsou téměř u konce. U platebních terminálů přitom rychle roste popularita kreditních karet, ukazují data UniCredit Bank. Výhradně kreditkou dnes podle průzkumu banky platí až čtvrtina respondentů. Mnoho Čechů přitom nezná všechny hlavní výhody kreditních karet. Podívejte se na rady odborníku z UniCredit Bank, jak s kreditní kartou nakupovat pohodlně, bezpečně a navíc ušetřit.

Kreditní karty jsou mezi Čechy populární nejen při nakupování v kamenných obchodech, ale především při nákupu na e-shopech. „Na konci roku pozorujeme nárůst jejich použití na českých e-shopech o čtvrtinu, na zahraničních dokonce o 40 %,“ říká Petr Plocek, tiskový mluvčí UniCredit Bank a dodává: „novoroční výprodeje jsou díky zvýhodněným cenám ideálním časem na nákup například elektroniky či domácích spotřebičů. Výhodné ceny pak mohou být ještě lákavější díky možnosti připojení věrnostních programů na kreditní kartu.“

Každý čtvrtý Čech přitom během nakupování z peněženky vytáhne převážně kreditku. Dalších 15 % ji kombinuje s debetní kartou. Výhradně debetní kartou pak platí přibližně polovina dotázaných Čechů (53 %).

Jak ukázal průzkum UniCredit Bank, tak i lidé, kteří kreditní kartu používají denně, často neznají všechny její výhody. Téměř 60 % dotázaných Čechů neví, že kreditní karta je forma úvěru. Při jejím využití k placení za zboží využívají prostředků banky, ne svých vlastních. Pouze 42,5 % dotázaných ví, že u kreditních karet mají bezúročné období, při kterém jim neběží žádné úroky. „Koncept kreditních karet je v Česku sice na vzestupu, ovšem stále se setkáváme s mnoha mýty. V UniCredit Bank se snažíme klienty informovat o všech možnostech, které u své banky mají a tím i využít její plný potenciál,“ doplňuje Petr Plocek, tiskový mluvčí UniCredit Bank.

Hlavní výhody kreditních karet:

  1. Kreditní karta je forma revolvingového (opakujícího se) úvěru, který umožňuje řešit i nečekané výdaje, jako je nákup ledničky nebo pračky. Díky bezúročnému období tak využíváte tyto peníze až na 45 dní.
  2. Při rezervaci hotelu, nebo auta v autopůjčovně je kreditní karta ideální. Při cestování se stále častěji setkáváme s tím, že je po nás při rezervaci vyžadována blokace peněz – mnohdy do výše celé částky. Zrušení blokace pak trvá často týdny až měsíce.
  3. Vaše peníze tak mohou místo toho vydělávat na spořicím účtu, nebo v rámci pravidelných investic.
  4. Využití kreditních karet však přináší spoustu dalších benefitů jako je možnost připojení věrnostních programů jako U-šetřete.
  5. Kreditní karty jsou ideálním pomocníkem ať už při běžném nákupu potravin nebo při jednorázových vyšších výdajích. Debetní karta tak může fungovat především pro výběry hotovosti v bankomatech.

Kreditní karty jsou ideálním pomocníkem ať už při běžném nákupu potravin nebo při jednorázových vyšších výdajích v Česku i na cestách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.