Úterý 21. září. Svátek má Matouš.

ČSOB zaznamenala rekordní výsledky v prodeji půjček. Objem nově poskytnutých půjček vzrostl o polovinu

Banky ČSOB 16.02.2017 | 09:16 0 Komentářů

Rok 2016 byl pro ČSOB velmi úspěšný, především pak v oblasti úvěrů. Celkový objem poskytnutých půjček se vyšplhal na více než 14 miliard korun, což je zhruba o 5 miliard korun více než v roce 2015. Nejvýrazněji se na tomto narůstu podílely konsolidace, k rekordnímu úspěchu rovněž napomohly zajímavé akční nabídky poskytnuté klientům v průběhu celého roku a silné televizní kampaně.

V loňském roce ČSOB v oblasti poskytování úvěrů dosáhla velice dobrých výsledků. Objem poskytnutých půjček se zvýšil o celých 54 % oproti roku 2015 a vzrostla také průměrná výše půjčky, a to ze 151 tisíc korun na 180 tisíc korun. Růst byl podpořen i oživením na trhu. Největší průměrná výše půjčky je v Praze a činí zhruba 200 tisíc korun. Praha je kromě toho společně se Severní Moravou oblastí s největším klientským zájmem o úvěry. Jedním z nejvíce vyhledávaným druhem úvěru byla tzv. konsolidace neboli sloučení dvou a více půjček v jednu, která tvořila přibližně 42 % z celkového objemu všech poskytnutých úvěrů.

„Rok 2016 byl rokem velkých změn u půjček. Přišli jsme s novým konceptem pro úvěry nabízené v brandu Era/Poštovní spořitelna, snížili úrokové sazby a prodej podpořili nejrůznějšími akčními nabídkami,“ říká Richard Kotrlík, manažer útvaru Bydlení a úvěry ČSOB. Jako příklad uvádí úrokovou sazbu u refinancování půjček, kterou banka nabízela od 5,9 % ročně a nově, od začátku roku 2017, již od 5,7 %. Krokem vpřed bylo také prodloužení celkové splatnosti a velká flexibilita půjček, veškeré změny byly navíc podpořeny silnými televizními kampaněmi. „Atraktivitu naší nabídky potvrzuje i to, že došlo k meziročnímu nárůstu klientů jiných bank, kteří projevili zájem o sjednání úvěru u ČSOB, jejich počet se dokonce zdvojnásobil,“ dodává Kotrlík.

Držet krok s dobou je klíčem k úspěchu. ČSOB se neustále snaží vylepšovat možnosti získání úvěrů prostřednictvím on-line kanálů, jelikož zájem o tuto možnost každým rokem velmi rychle roste. V roce 2016 požádala o půjčku elektronickou cestou dokonce necelá pětina klientů, jejich komfort a spokojenost s on-line možnostmi získání úvěrů je tedy pro banku jednoznačně na prvním místě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.