CZK/€ 24.610 +0,18%

CZK/$ 24.180 +0,05%

CZK/£ 29.162 -0,04%

CZK/CHF 25.415 +0,21%

01. 06. 2012

0 komentářů

Subjekty:

ČSOB zaznamenala mimořádný zájem o spořicí státní dluhopisy

 


 

„Klienti si mohli koupit spořicí státní dluhopisy na každé z 226 poboček ČSOB. Všichni, kteří měli o tuto investici zájem, si dluhopis ze své návštěvy odnesli,“ říká Marcela Suchánková, výkonná manažerka segmentu spoření a investice ČSOB. „Největší zájem měli lidé o dluhopisy s kratší dobou splatnosti. U nás konkrétně byl nejúspěšnější diskontovaný spořící státní dluhopis na rok a půl a reinvestiční spořící státní dluhopis na pět let. Menší zájem byl o sedmileté protiinflační dluhopisy, které jsou určeny jen pro fyzické osoby a občanská sdružení fyzických osob,“ dodává Marcela Suchánková.

Typ dluhopisu

Podíl na objemu

Diskontovaný 1,5 roku

44,5 %

REKLAMA

Kuponový 5 let

12 %

Reinvestiční 5 let

34,5 %

REKLAMA

Proti-inflační 7 let

9 %

Dluhopisy byly k dispozici pro občany České republiky i cizince. Koupit si je mohla také občanská sdružení, nadace a nadační fondy, církve, obecně prospěšné společnosti a zahraniční neziskové společnosti. Nově oproti loňské emisi si mohly tři typy dluhopisů koupit mimo jiné kraje, města, veřejné vysoké školy, stavovské komory a veřejnoprávní instituce. Objednávky spořicích státních dluhopisů musí být uhrazeny ve lhůtě 5 pracovních dnů od skončení upisovacího období, tzn. do 7. června. Cenné papíry vydá Ministerstvo financí 12. června.

Nominální hodnota jednoho dluhopisu byla 1 Kč a minimální počet zakoupených dluhopisů byl 1 000 ks. V loňském roce si investoři objednali spořicí dluhopisy za více než 20 miliard Kč. Druhou letošní emisi chystá Ministerstvo financí na zimu.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Rozhovor: Zájem o fondy kvalifikovaných investorů stále roste

Fondy kvalifikovaných investorů (FKI) jsou stále oblíbenějším investičním nástrojem, který je určen těm, kteří s investicemi již mají nějakou zkušenost. O tom, jak se tento trh vyvíjí, jak současná situace ovlivňuje výnosy a jaký lze očekávat další vývoj, jsme mluvili s členem představenstva a finančním ředitel AVANT investiční […]

Text: Milan Vodička

Foto: AVANT investiční společnost

26. 07. 2022

Index českého investora CII750: Pravidelné investice ochránily investory přes většími propady

Sledování covidových ukazatelů a jejich dopadů na investice je už z dnešní perspektivy vzdálenou minulostí. Finanční trhy se nyní téměř výhradně soustředí na vliv inflace a vývoj na Ukrajině. To má citelný dopad na výkonnost podílových fondů. Od roku 2018, kdy začalo monitorování trhu podílových fondů Indexem českého investora […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

12. 07. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.