Úterý 13. dubna. Svátek má Aleš.

ČSOB v únoru spouští dva programy, oba podpoří vzdělávání

Banky ČSOB 03.02.2015 | 13:53 0 Komentářů

ČSOB dlouhodobě podporuje vzdělávání, a tak i letos v rámci Nadačního programu vzdělání rozdá 2 miliony korun na projekty těm organizacím, které podpoří finanční gramotnost a vzdělávání u různých sociálních skupin v České republice. Vzdělání, odborné poradenství a mentoring určený pro změnu přímo neziskovkám nabídne zcela nový projekt ČSOB – Akademie Modrého života.

Nadační program vzdělání, který ČSOB vyhlašuje již pošesté, se stejně jako minulý rok skládá ze dvou částí. V první části grantového programu, který startuje na začátku února, banka plánuje věnovat až jeden milion korun projektům podporujícím finanční gramotnost. „Chceme se zaměřit na projekty, které jsou vedeny interaktivní formou, působí preventivně před případným předlužením a učí zúčastněné, jak vést rodinný a osobní rozpočet, jak zacházet s penězi a jak lépe investovat do své budoucnosti. Projekty by se měly také soustředit na aktuální bezpečnostní hrozby a zabezpečení finančních produktů, například phishing,“ vysvětluje cíle programu Alena Králíková, manažerka společenské odpovědnosti ČSOB. Podpořeny budou jen ty projekty, které se zaměří na seniory, osoby sociálně znevýhodněné nebo osoby se zdravotním postižením. Další milion korun mohou získat projekty ve druhé části tohoto programu, tentokrát se zaměřením na digitální gramotnost a bezpečnost v online komunikaci. Tato část bude vyhlášena počátkem června 2015.

V oblasti finanční gramotnosti postoupí do druhého kola třicet nejlepších záměrů, které vybere komise složená z odborníků na vzdělávání z řad zaměstnanců ČSOB. Ve druhém kole budou mít žadatelé prostor a čas na vypracování kompletní žádosti. Vítězné projekty budou zveřejněny do konce května 2015. Maximální výše rozpočtu podpořeného projektu je 200 tisíc korun.

Nový program ČSOB posílí know-how neziskovek

Akademie Modrého života je dalším programem, který ČSOB organizuje v rámci podpory vzdělávání a je zaměřený na odborný rozvoj neziskových organizací. Jedná se o sérii workshopů, konzultací, mentoringu a odborné poradenství od zaměstnanců ČSOB či do projektu zapojených dodavatelů a partnerů. „Tímto projektem chceme podpořit neziskové organizace v jejich komunikaci směrem k dárcům a podporovatelům, pomoci jim ve fundraisingu a posílit trend individuálního dárcovství. Současně chceme využít know-how svých kolegů a partnerů v byznysu a přispět tak společně k dlouhodobému rozvoji neziskového sektoru,“ přibližuje projekt Alena Králíková.

Akademie se zaměří na dvě oblasti: Komunikace, marketing a PR a Vnitřní zdroje. V každé z nich bude vybráno sedm neziskových organizací. Výběr proběhne na základě posouzení motivace pro účast v intenzivním rozvojovém programu, a to během posledního týdne v únoru. Jednotlivé workshopy budou půl nebo jednodenní, dle tématu. Odborným partnerem Akademie Modrého života je Fórum dárců.

Do obou programů se mohou neziskové organizace hlásit nejpozději do 20. února 2015. Podrobné informace a formuláře přihlášek jsou k dispozici na www.csob.cz/csr v sekci Grantový kalendář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.