CZK/€ 24.740 -0,75%

CZK/$ 23.825 -0,54%

CZK/£ 29.064 -0,56%

CZK/CHF 23.823 -0,84%

10. 05. 2022

0 komentářů

ČSOB spustí příjem hřiven na svých pobočkách

 

ČSOB umožní s platností od 17. května příjem ukrajinské měny hřivna (UAH) na svých pobočkách. Každý klient, který pochází z Ukrajiny bude moci na svůj účet vložit až 10 000 hřiven týdně. Je to další forma pomoci, se kterou skupina ČSOB přichází pro ukrajinské uprchlíky.   

„Jsem opravdu rád, že se nám podařilo vytvořit proces pro příjem hřiven a pomoci tak dalším způsoben Ukrajincům, se kterými prožíváme dny velmi dramatických událostí způsobených válkou,“ sděluje k pomoci Jan Sadil, člen představenstva ČSOB a dodává: „Touto cestou děkuji všem kolegům, kteří jsou od počátku války aktivně zapojení do aktivit, které pomáhají usnadnit nelehkou cestu ukrajinských uprchlíků i Ukrajinců žijících v Česku. Jsem hrdý na skupinu ČSOB za obrovské nasazení hned v prvních dnech války, kdy se nám podařilo spustit balíček „Pro jednodušší začátek“ pro Ukrajince, který zahrnoval běžný účet s finančním příspěvkem ve výši 2 500 korun a řadu dalších výhod. K dnešnímu dni jsme otevřeli již téměř 100 tisíc účtů a jejich prostřednictvím vyplatili více než 240 milionů korun.“

Příjem hřiven bude probíhat prostřednictvím bankovních poboček ČSOB, které mají hotovostní pokladny, v rámci celé republiky. Týdenní limit na jeden bankovní účet u ČSOB je 10 000 hřiven. Pro vklad na pobočce není nutné objednání se předem, v některých lokalitách je však možné počítat s delší čekací lhůtou z důvodu očekávaného vyššího zájmu o tuto službu.

Skupina ČSOB je velice aktivní v pomoci Ukrajincům postižených válkou. Již od prvních dnů válečného konfliktu byl spuštěn balíček Pro jednodušší začátek, který nabízí zvýhodněné výběry ukrajinskými kartami z bankomatů ČSOB, dále bezplatné vedení CZK a devizového EUR a USD účtu a také možnost vkladů v hotovosti zdarma. ČSOB nabízí i speciální infolinku 800 200 290, na které dokáže zajistit komunikaci v ukrajinštině.

Ve spolupráci s organizací Člověk v tísní se prostřednictvím sbírky podařilo vybrat 33 milionů korun na pomoc ukrajinským uprchlíkům. Dalších 25 milionů pak přispěla přímo skupina ČSOB. Aktuálně běží nová sbírka SOS Ukrajina, na kterou je možné dále přispívat.

 

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Už je tady zase! Zlatý rubl

Je to horší než rozzuřené jo-jo, je to horší než nejhorší hity osmdesátých let a dokonce je to horší než bumerang. Pověst o zlatém rublu je zpět. Znovu uráží dobrý vkus posluchačů, tahá uši ekonomů a vyvolává nadšení fandů.

Text: Luboš Smrčka

Foto: Shutterstock

16. 05. 2022

Průměrný český investor za první tři měsíce letošního roku odepsal téměř 5 %

Finanční trhy výrazně pocítily v prvním čtvrtletí 2022 dopady globálně se zpřísňující měnové politiky a válečného konfliktu na Ukrajině. Podle Indexu českého investora CII750 podílové fondy ve výsledku odepsaly téměř 5 %. Průměrný český investor tak ztratil velkou část dosažených zisků z předchozího roku, […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

20. 04. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.