Pondělí 25. ledna. Svátek má Miloš.

ČSOB se účastní projektu Global Money Week

Banky ČSOB 27.03.2017 | 18:36 0 Komentářů

Česká republika se letos poprvé zapojila do mezinárodního projektu Global Money Week. Cílem iniciativy je podpora výuky finanční gramotnosti zejména u žáků a studentů.

Hlavní heslo letošního ročníku, který probíhá v týdnu od 27. března do 2. dubna, zní „Uč se, šetři, vydělávej“. Na základních a středních školách, ale i v zázemí neziskových organizací proběhne řada besed, přednášek, workshopů či soutěží, které se týkají finančního vzdělávání. Loni se do programu zapojilo už 132 zemí a jejich počet rok od roku roste. V Česku nad projektem přebrala záštitu ministerstva školství a financí, akci podporuje také Česká národní banka.

„Pro ČSOB je podpora takového projektu přirozená, zvyšování finanční gramotnosti ve společnosti se totiž věnujeme dlouhodobě,“ říká člen představenstva ČSOB Petr Hutla, který má na starosti jeden z páteřních projektů společenské odpovědnosti a udržitelnosti – Finanční vzdělávání ČSOB pro školy.

„Podpořili jsme už desítky projektů a neziskových organizací, které se finančnímu vzdělávání dětí ale i dospělých či seniorů věnují. Zvyšování finanční vzdělanosti si ale za své vzali naši zaměstnanci – tedy odborníci, kteří se problematice věnují denně profesionálně. Již dnes má ČSOB víc než 160 ambasadorů, kteří dobrovolně finančně vzdělávají děti a studenty na základních a středních školách,“ dodává Petr Hutla.

Právě setkávání dětí, studentů, ale i učitelů s odborníky v oblasti financí je cílem projektu Global Money Week. Během tohoto týdne budou ambasadoři ČSOB vyučovat například na základní škole v Příboře, ve Zbýšově u Kutné Hory, ve Vojnově Městci či na gymnáziu ve Vyškově. „Nejedná se u nás o žádnou nárazovou akci, docházíme takto do škol po celé České republice průběžně od začátku školního roku. V bance je o projekt Finanční vzdělávání ČSOB pro školy obrovský zájem. Zároveň je vidět, že jsme dobře vystihli poptávku škol, kterých se do projektu hlásí čím dál tím víc,“ dodává František Klufa, vedoucí projektu.

Finanční vzdělávání ČSOB pro školy je součástí jednoho ze čtyř pilířů společenské odpovědnosti a udržitelnosti Skupiny ČSOB. Jeho hlavním smyslem je podle Petra Hutly finančně vzdělaná společnost lidí, kteří budou rozumět základům finančního světa.

Výuka ambasadorů ČSOB ve školách v rámci Global Money Week
ZČ Npor. Loma, Příbor 27. 3. 2017
ZŠ Zbýšov u Kutné Hory 28. 3. 2017
Gymnázium a SOŠZE Vyškov 29. 3. 2017
ZŠ Vojnův Městec, Vojnův Městec 95 30. 3. 2017

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.