Sobota 24. července. Svátek má Kristýna.

ČSOB sází na odpovědné podnikání. Loni banka na udržitelný rozvoj věnovala více než 43 milionů korun

Banky ČSOB 28.06.2018 | 17:38 0 Komentářů

V oblasti společenské odpovědnosti se ČSOB v roce 2017 zaměřila především na vzdělávání a osvětu v oblasti finanční gramotnosti a kyberbezpečnosti. Díky moderním technologiím šetří přírodní zdroje a inovativním způsobem vyvíjí bankovní produkty na míru hendikepovaným klientům. Na rozvoj filantropie a podporu společensky odpovědných aktivit věnovala v uplynulém roce více než 43 milionů korun. Detailní přehled uvádí ve Zprávě skupiny ČSOB společnosti 2017.

„V našem podnikání klademe stále větší důraz na odpovědnost vůči společnosti. Již v roce 2005 jsme vědomě a na úkor zisku upustili od financování výroby zbraní. V souladu s politikou KBC jsme nově přistoupili k razantnímu omezení financování spalování uhlí v našich elektrárnách. Vedle toho rozšiřujeme nabídku společensky odpovědných investic, připravujeme tzv. zelené granty pro malé i velké firmy a vytváříme motivační startovací podmínky pro začínající podnikatele,“ uvádí Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Pro vzdělání, pro soužití, pro přírodu

ČSOB vnímá jako jednu z nejlepších investic oblast vzdělání, proto jí věnuje značnou pozornost i v rámci společenské odpovědnosti. Přirozeným a klíčovým tématem je pak finanční gramotnost – od roku 2016 navštěvují zaměstnanci ČSOB základní a střední školy s projektem Finanční vzdělávání ČSOB pro školy. V roce 2017 se do projektu zapojilo 220 zaměstnanců, kteří navštívili 75 škol a téměř 10 000 žáků. V loňském roce bylo také navázáno partnerství s Českou asociací Science center, letos v nich má vzniknout 50 vzdělávacích programů s obsahem osobních financí a měn.

ČSOB je pro své klienty partnerem ve světě financí, ale pomáhá jim řešit i problémy v běžném životě. Pracuje na tom, aby všechny pobočky byly plně bezbariérové (k 31. 12. 2017 jich bylo 219 z celkem 272), provozuje přepisovou službu eScribe pro neslyšící (službou je vybaveno 179 poboček), navigační majáky a bankomaty pro nevidomé a podpořila také vznik a fungování platformy Neztratit se ve stáří s cílem nabídnout seniorům a lidem, kteří o ně pečují, kvalitní poradenství pro různé životní situace.

Pro ČSOB a celou skupinu KBC je životní prostředí a ekologicky šetrný přístup prioritou. Budovy banky mohou sloužit jako příklad udržitelného rozvoje. Skupina šetří přírodní zdroje a vede k tomu i zaměstnance a klienty, jejichž aktivity se čím dál víc přesouvají do elektronické podoby. Do zavedeného systému patří samozřejmě třídění odpadu, nákup elektřiny z obnovitelných zdrojů, snižování energetické náročnosti sídel a poboček, snižování spotřeby papíru či biometrické podpisy. Od roku 2005 ČSOB aktivně financuje obnovitelné zdroje energie nebo poskytuje finanční prostředky i poradenství na projekty zaměřené na zlepšení kvality života.

Mezi další zajímavé projekty ČSOB patří např. sportovní projekt ČSOB Na Zdraví určený amatérským sportovcům v celé republice, do něhož se vloni zapojilo více než 12 tisíc běžců. Dlouhodobým projektem je také ČSOB pomáhá regionům, který vloni rozdělil více než 7,5 milionu korun. Nejdéle fungujícím programem je pak Fond vzdělání založený společně s Výborem dobré vůle – Nadací Olgy Havlové již v roce 1995. Za dobu jeho existence obdrželo stipendijní podporu již 540 studentů a vynaložená částka přesáhla 30 milionů korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.