CZK/€ 25.265 +0,14%

CZK/$ 23.663 -0,22%

CZK/£ 29.501 -0,13%

CZK/CHF 26.030 +0,03%

27. 09. 2016

0 komentářů

Subjekty:

ČSOB rozdělila statisíce na projekty v programu Bezpečnost v online prostředí

 



 

ČSOB podporuje vzdělávání a zvyšování finanční gramotnosti u české veřejnosti dlouhodobě. V Nadačním programu vzdělání druhým rokem podpořila také filantropické projekty zaměřené na bezpečnost v online prostředí.

„Obě nejúspěšnější organizace přistupují k tématu prevence kyberšikany interaktivně s cílem zapojit žáky, studenty a vyučující aktivně do ‚hry‘. Nechtějí je nechat v klidu naslouchat přednášce, ale vtahují je do prostředí kyberprostoru, kde mohou zničehonic začít platit úplně jiná pravidla. To považujeme za cenný přístup, díky kterému se publikum naučí předcházet nežádoucím situacím a zapamatovat si pravidla bezpečného chování v online prostředí,“ vysvětluje Alena Králíková, manažerka firemní kultury a společenské odpovědnosti ČSOB.

Kromě Fóra pro prožitkové vzdělávání a sdružení EMPIDUM získaly podporu od ČSOB také organizace Centrum inkluze na projekt Žij online, bezpečně, Liga vozíčkářů, která zaujala programem Na internetu mě nedoběhnou, Spolek přátel SVČ Mozaika s projektem Bezpečně na síti, Nadace rozvoje občanské společnosti s projektem Surfujeme bezpečně celá rodina, Diakonie ČCE s Online Manem, organizace Biblio Karlovy Vary, která připravila projekt Bezpečně v online prostředí; se svým projektem uspěla i organizace IQ Roma servis.

 Příliš bezpečně se nechovají ani dospělí

ČSOB se bezpečnosti v online prostředí věnuje dlouhodobě. Letos například zveřejnila průzkum, podle něhož nejsou v prostředí internetu a bezhotovostních plateb příliš opatrní ani dospělí. Podle výsledků nedávného průzkumu ČSOB si například heslo do internetového bankovnictví aktivně mění jen 16 % lidí, 44 % procent si je nemění nikdy. Stejné heslo jako do internetového bankovnictví používá i pro přístup do jiných aplikací 15,5 % lidí. A problémy máme i s bezpečností platebních karet. Jen čtvrtina dotázaných například ví, co je skimming. Třetina lidí také přiznala, že půjčuje svou kartu dětem nebo známým. 

REKLAMA

„I z tohoto průzkumu vyplynulo, že je potřeba děti a mladé lidi učit nejen finanční gramotnosti, ale i zásadám bezpečí na internetu. Právě proto jsme v rámci Nadačního programu vzdělání 2016 vyhlásili už podruhé grantovou výzvu Bezpečnost v online prostředí. Věříme, že úspěšné projekty v tomto našem záměru skutečně pomohou,“ věří Alena Králíková z ČSOB.

Bezpečnosti v online prostředí se ČSOB věnuje i v rámci svých produktů. ČSOB Pojišťovna v lednu uvedla na trh jako první v České republice pojištění internetových rizik. Klienty chrání při nákupu zboží online, pomáhá při zneužití platební karty či identity a řeší také poškození pověsti na internetu. V loňském roce banka spustila službu Smart klíč, která je alternativou k dosavadním SMS kódům potvrzujícím platby zadané v internetovém bankovnictví.

Letos na jaře pak ČSOB spustila mobilní aplikaci „NaAndroid“, která kontroluje zabezpečení chytrého mobilního telefonu, především funkce jako PIN, zámek displeje, instalaci z neznámých zdrojů či rooting. Aplikace zároveň pomůže do daného telefonu nainstalovat vhodné základní bezpečnostní prvky.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz



Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *