Středa 16. června. Svátek má Zbyněk.

ČSOB přichází s konsolidací úvěrů s garantovanou sazbou 4,5 procenta pro nové i stávající klienty

BankyPůjčky 05.05.2021 | 15:33 0 Komentářů

Noví i stávající klienti ČSOB mohou využít pro své úvěry konsolidaci s garantovanou úrokovou sazbou 4,5 procent. Nabídka platí od května a je časově omezena.

Klienti mohou konsolidovat běžné úvěry a nákupy na splátky, ale také kreditní karty nebo kontokorenty. Podmínkou je minimální částka pro konsolidaci 50 tisíc korun, kterou si zájemce o konsolidaci převede do ČSOB z jiné bankovní či nebankovní společnosti.

Výhodou konsolidace je, že dokáže veškeré úvěry sloučit do jednoho a tím klient platí pouze jednu měsíční splátku, kterou si může i výrazně snížit, ušetří na úrocích i poplatcích a splácení se mu tak výrazně zjednoduší. V rámci konsolidace může také získat peníze navíc se stejnou garantovanou úrokovou sazbou. Klient si může konsolidaci „nezávazně vyzkoušet“. Pokud ji splatí do třech měsíců, ČSOB mu vrátí veškeré zaplacené úroky.

„Konsolidace je řešením, které dokáže bezpečně zajistit doplacení jednotlivých úvěrů za lepších podmínek, než by tomu bylo v případě splácení každého úvěru zvlášť. Rozhodně nedoporučujeme vytloukat úvěr úvěrem. Klient je pak už jen krůček od neudržitelného roztočení dluhové spirály,“ říká k výhodám konsolidace Jan Kiška, change manažer v ČSOB.

Splácení podle aktuální situace

Součástí konsolidace od ČSOB je také Flexi balíček, díky kterému si každý může splácení upravit tak, jak zrovna potřebuje. Splátky je možné snížit, zvýšit i odložit. A veškeré změny jsou bez jakýchkoliv poplatků. Klienti se navíc v rámci konsolidace mohou pojistit proti neschopnosti splácet v případě, že přijdou o zaměstnaní nebo v případě dlouhodobé nemoci.

Sjednání konsolidace není v dnešní době nijak složitý proces. Klient může udělat vše z pohodlí domova, telefonicky nebo na pobočce ČSOB. A ještě, než se vydá cestou konsolidace, může si spočítat, kolik díky ní ušetří na poplatcích v přehledné kalkulačce.

Zodpovědní Češi

Z aktuálních dat ČSOB vyplývá, že naprostá většina jejich klientů (73,8 %) má pouze jeden úvěr, který splácí. V takovém případě splácí klienti průměrně 2000 korun jako svou měsíční splátku. 20,5 procent klientů má dva úvěry, tím může být myšlena klasická půjčka nebo třeba kontokorent či kreditní karta. Následně průměrně splácí 4300 korun měsíčně. Pouze 5,5 procent klientů má více než tři úvěrové produkty.

Klienti si nejčastěji půjčují neúčelově, a to v průměru 167 tisíc korun. V rámci konsolidace se jedná o vyšší částky. Nejčastěji konsolidují úvěrové produkty v průměrné hodnotě 335 tisíc korun. Následná průměrná měsíční splátka činí 5 tisíc korun. Zájem o konsolidaci roste a v ČSOB ji tvoří přes 40 procent objemu ze všech poskytnutých retailových úvěrů. V Česku mají klienti bank aktuálně vypůjčeno 274 miliard korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.