CZK/€ 24.740 +0,06%

CZK/$ 23.821 +1,26%

CZK/£ 28.830 +0,73%

CZK/CHF 24.840 +0,45%

16. 06. 2022

0 komentářů

ČSOB pomáhá, v loňském roce na společensky odpovědné aktivity darovala 42,5 milionu korun

 

Společenská odpovědnost a filantropie tvoří nedílnou součást každodenního života v ČSOB. Přístup banky se opírá o dlouhodobou udržitelnost, šetrnost k životnímu prostředí a pochopení potřeb klientů a celé české společnosti. Navíc se ČSOB snaží o to, aby její podnikání bylo v souladu s trvale udržitelným rozvojem. Banka právě teď vydává každoroční Výroční zprávu o společenské odpovědnosti a udržitelnosti, která shrnuje její činnosti v této oblasti za loňský rok. Na společensky odpovědné a udržitelné aktivity ČSOB loni věnovala více než 42,5 milionů korun. 

„Loňský rok byl mimořádný a náročný pro všechny. Zároveň potvrdil, jak důležité je myslet na lidi v našem okolí, spolupracovat, podporovat místní komunity a prospěšné projekty. A také nám ukázal, že to lidé v Česku umějí – jsou schopni a ochotni se zapojit a pomáhat vždy, když je potřeba. Obrovská vlna solidarity po ničivém tornádu na jižní Moravě je dobrou zprávou v rámci velkého neštěstí i velkou inspirací k další práci a rozvoji společensky odpovědných aktivit,“ říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB zodpovědný za Řízení úvěrů a Udržitelnost.

Obsah výroční zprávy doplnily vedle autentických fotek zaměstnanců také kresby dětí ze 4. a 6. třídy Základní školy Výmolova. Ta se nachází v blízkosti Kampusu ČSOB v Radlicích a banka ji dlouhodobě podporuje v jejich aktivitách, protože zajišťuje komplexní péči v oblasti vzdělávání a výchovy žákům s různým stupněm sluchového postižení a žákům s narušenou komunikační schopností.

Udržitelnost máme v naší DNA

Naše centrály v Praze a Hradci Králové patří k nejekologičtějším budovám v Evropě, což potvrzuje certifikace LEED Platinum pro novější budovu v pražských Radlicích a v loňském roce zkolaudovanou budovu v Hradci Králové. I díky tomu se nám podařilo výrazně snížit naši vlastní uhlíkovou stopu, která byla v loňském roce oproti roku 2015 nižší o 76 procent. K ohleduplnému chování vůči přírodě motivujeme nejen naše zaměstnance, ale i klienty a celou společnost.

Vše promítáme do vlastního podnikání

REKLAMA

Od poloviny loňského roku již neposkytujeme žádné přímé financování, pojištění ani poradenství pro energetické společnosti, které mají svoji činnost založenou na výrobě energie z uhlí. Naopak pomáháme našim zákazníkům přecházet na ekologicky šetrnější způsob podnikání.

Záleží nám na ostatních – seniorech i na mladých

Je pro nás důležité nejen to, v jakém stavu předáme naši planetu budoucím generacím, ale i na tom, jak se nyní žije lidem v Česku. Pro klienty nad 70 let máme speciální infolinku, která poskytuje pomoc desítkám tisíc lidí ročně. Pro seniory jsme připravili i speciální brožuru s praktickými radami spojenými s financemi. S odborníky z Domova Sue Ryder pokračujeme v rozvíjení poradenského portálu Neztratitsevestari.cz.

Nezapomínáme ani na mladší ročníky. Naši ambasadoři od roku 2016 odučili v rámci programu Finanční a digitální vzdělávání ČSOB pro školy téměř 5 tisíc hodin. Dětem a studentům je již více než rok k dispozici aplikace Filip, kterou využívá přes 5 tisíc uživatelů. Odstartovali jsme první ročník finanční Filipovy olympiády pro žáky 6. tříd základní škol, do které se v krajském kole zapojilo na 157 škol ze všech regionů České republiky. Nadále spolupracujeme s Policií ČR při vzdělávání v oblasti kybernetické bezpečnosti a organizací Člověk v tísni při prevenci dluhové pasti. Spolu s Výborem dobré vůle – Nadací Olgy Havlové jsme loni poskytli pravidelné stipendium 72 talentovaným studentům se zdravotním a sociálním hendikepem.

Pomoc lokálním komunitám a začínajícím podnikatelům

Naše úspěšné programy Start it @ČSOB a ČSOB Start it social se i v roce 2021 těšily velkému zájmu a podpořily 19 startupů a 10 sociálních podniků. Program ČSOB pomáhá regionům se v loňském roce stal historicky nejúspěšnějším. Podpořil totiž 110 projektů v celkové výši 11 milionů korun, a navíc pružně nabídl pomoc i komunitám a kolegům na jižní Moravě postiženým nečekaným tornádem.

 

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Šest největších bank v ČR mělo za první čtvrtletí nižší zisk o 8 %

Foto: Shutterstock O necelou miliardu korun klesl v prvním čtvrtletí 2021 čistý zisk šesti největším bankám v České republice, a to z 10,4 na 9,6 miliardy Kč. Vyplývá to z kvartálních výsledků zveřejněných jednotlivými bankami. Ztrátu ovlivněnou důsledky pandemie covid-19 zaznamenaly pouze čtyři banky, dvě naopak svůj […]

Text: Milan Vodička

13. 05. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.