Pátek 25. června. Svátek má Ivan.

ČSOB Pojišťovna výrazně vylepšila pojištění rizika invalidity

ČSOB Pojišťovna od dubna výrazně vylepšila pojištění rizika invalidity. Klienti mohou využít nových podmínek a nastavit si pojistnou částku podle svých představ. Na výběr mají ze tří možností: konstantní, anuitně klesající a lineárně klesající.

„Z praxe víme, že invalidita je riziko s nejzávažnějším finančním dopadem, které dokáže udělat opravdu velkou díru do rodinného rozpočtu. Abychom našim klientům pomohli co nejvíce zmírnit dopady případné invalidity na jejich život, od dubna 2016 jsme pojištění invalidity vylepšili,“ uvedl Roman Málek, produktový manažer životního pojištění ČSOB Pojišťovny.

Dle České správy sociálního zabezpečení bylo v České republice ke konci roku 2015 421 655 invalidních důchodců, invalidita se tak stává pro většinu rodin běžnou realitou. „Nově všem vyplácíme pojistné plnění jednorázově. Nové podmínky platí jak pro nové, tak pro stávající klienty při zachování původní ceny pojištění. Čekací doba našeho pojištění je pouhé tři měsíce a plníme i za duševní poruchy pro všechny stupně invalidity. Duševní porucha je téměř každá 5. příčina invalidity,“ vysvětluje Roman Málek z ČSOB Pojišťovny.

Varianta KONSTANTNÍ má stejně vysokou pojistnou částku po celou dobu pojištění. Z ní klienti nejčastěji čerpají prostředky na rehabilitaci, úpravu bytu, rekvalifikace… Varianta ANUITNĚ KLESAJÍCÍ, zde pojistná částka měsíčně klesá podle zvoleného úroku až na nulu a hodí se pro klienty s hypotékou. Varianta LINEÁRNĚ KLESAJÍCÍ, i zde pojistná částka měsíčně klesá, ale vždy o stejnou hodnotu až na nulu, pomůže v případě výpadku příjmu a kompenzuje ho až do důchodu nebo třeba po dobu studia dětí. „Je statistickým faktem, že úraz je příčinou invalidity pouze ve 4 až 5% případů. Klientům tedy doporučujeme, aby se proti tomuto riziku pojistili z jakýchkoliv příčin,“ doporučuje Roman Málek z ČSOB Pojišťovny.

Jeden komentář: “ČSOB Pojišťovna výrazně vylepšila pojištění rizika invalidity”

  1. Kurt napsal:

    Co když jsem po Mozkové mrtvici-mohu se ještě u Vás pojistit-prosím napište jak.Děkuji a hezký den přeji Váš Kurt Langer.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.