CZK/€ 24.725 -0,02%

CZK/$ 23.392 -0,47%

CZK/£ 28.684 -0,51%

CZK/CHF 24.374 -0,73%

21. 06. 2022

0 komentářů

ČSOB podporuje místní komunity již desátým rokem. Jarní kolo programu ČSOB pomáhá regionům jde do finále a banka podpoří mimořádně až 75 projektů napříč Českem

 

V rámci programu ČSOB pomáhá regionům určeného na podporu místních komunit mohou lidé až do 5. července podpořit vybrané prospěšné projekty. Rozhodnou tak, kdo z finalistů jarního kola získá nejvyšší finanční dar i od banky. V patnácti regionech se o přízeň veřejnosti uchází pět finalistů. ČSOB v každém regionu rozdělí 160 tisíc korun a celkem přispěje na podporu místních komunit 2,4 milionu korun.   

Obyvatelé regionu sami nejlépe vědí, co jejich kraj potřebuje. Necháváme proto právě je rozhodnout nejen o takzvané divoké kartě, ale i o výši podpory pro jednotlivé projekty. ČSOB pomáhá regionům podporuje místní komunity již desátým rokem. Proto jsme se rozhodli v tomto jubilejním ročníku zvýšit počet finalistů, kteří od nás získají finanční podporu,” říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB zodpovědný za Společenskou odpovědnost a udržitelnost. Navýšení počtu projektů, které se mohou programu zúčastnit, je novinkou letošního roku. Dříve se totiž ucházeli o přízeň finalisté čtyři. „Vždy je důležité myslet na lidi ve svém okolí, spolupracovat a podporovat prospěšné projekty. Za tím si v ČSOB stojíme,“ dodává Petr Hutla.

Přihlášky do jarního kola tohoto programu posílali zájemci od 1. do 26. března. Odborná porota je potom posoudila a nakonec vybrala čtyři finalisty z každého regionu. Ty doplnil projekt s divokou kartou. Tedy ten, který během května získal nejvíce hlasů od veřejnosti. V závěrečné fázi mohou lidé poslat svým oblíbeným projektům finanční příspěvky. Projekt, který v daném regionu vybere nejvíce peněz, obdrží následně od ČSOB navíc 50 000 korun. Další finalisté v pořadí pak získají dary v hodnotě 40 000 Kč, 35 000 Kč, 25 000 Kč a 10 000 Kč. Výsledné rozdělení peněz pro všech 75 projektů bude zveřejněno 12. července.

Jubilejní 10. ročník programu ČSOB pomáhá regionům se banka rozhodla podpořit také speciální marketingovou komunikací v podobě videa. Představila v něm projekty, které veřejnost podpořila v předchozích ročnících – obnovu kostelních varhan v Dobříši, Sportovní klub vozíčkářů Praha, Nadační fond Mathilda, domov pro seniory Sue Ryder nebo Záchrannou stanice Pavlov. Video vytvořila agentura District Productions ve spolupráci s Kreativním studiem JITRA, režíroval jej Dominik Miškovský.

O programu

Program ČSOB pomáhá regionům byl spuštěn v roce 2013. Od jeho začátku získalo podporu více než 1 000 projektů ze všech koutů republiky. Celková hodnota pomoci, kterou banka do regionů za posledních 9 let poslala, již přesáhla 61 mil. Kč. V loňském roce lidé společně s bankou podpořili místní projekty a oběti tornáda na Moravě rekordní částkou 11,1 mil. Kč.

REKLAMA

Od roku 2016 je program rozdělen na jarní a podzimní část a od roku 2019 se vybírají projekty v 15 místo původních 14 regionech (Praha je rozdělena na dvě části). V letošním jubilejním ročníku banka v každém regionu podpoří 5 místo původních 4 projektů.

Program ČSOB pomáhá regionům motivuje širokou veřejnost k zájmu o projekty zlepšující její okolí a zároveň pro neziskové organizace vytváří jednoduchou a efektivní platformu pro fundraising.

 

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Už je tady zase! Zlatý rubl

Je to horší než rozzuřené jo-jo, je to horší než nejhorší hity osmdesátých let a dokonce je to horší než bumerang. Pověst o zlatém rublu je zpět. Znovu uráží dobrý vkus posluchačů, tahá uši ekonomů a vyvolává nadšení fandů.

Text: Luboš Smrčka

Foto: Shutterstock

16. 05. 2022

Průměrný český investor za první tři měsíce letošního roku odepsal téměř 5 %

Finanční trhy výrazně pocítily v prvním čtvrtletí 2022 dopady globálně se zpřísňující měnové politiky a válečného konfliktu na Ukrajině. Podle Indexu českého investora CII750 podílové fondy ve výsledku odepsaly téměř 5 %. Průměrný český investor tak ztratil velkou část dosažených zisků z předchozího roku, když si z roku 2021 […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

20. 04. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.