CZK/€ 24.725 -0,02%

CZK/$ 23.392 -0,47%

CZK/£ 28.684 -0,51%

CZK/CHF 24.374 -0,73%

07. 06. 2022

0 komentářů

ČSOB Penzijní společnost nabízí bezpečnější přestup klientům z původního penzijního připojištění do nového penzijního spoření

 

ČSOB Penzijní společnost představuje novou strategii spoření Postupná reinvestice pro bezpečnější přestup z penzijního připojištění do doplňkového penzijního spoření. 

Strategie je vhodná při sjednání smlouvy spolu s převodem peněz z původního penzijního připojištění nebo z jiné penzijní společnosti, stejně jako při úhradě platby větším jednorázovým vkladem. Peníze klienta jsou nejprve zainvestovány do účastnického fondu Pro penzi, který je fondem konzervativního typu s nižší pravděpodobností významného výkyvu hodnoty investice. Poté jsou postupně po dobu tří let převáděny do příslušné fáze Strategie životního cyklu dle klientova věku. Celý proces rozkládání prostředků probíhá automaticky a klient se nemusí o nic starat. Cílem této strategie je omezit významný výkyv hodnoty investice v případě většího jednorázového vkladu krátce po založení smlouvy. Nová strategie tak snižuje riziko pro klienta.

„Vysoká inflace přiměla mnoho našich klientů k přehodnocování rozložení svých úspor. Mnoho z nich stále spoří v původním penzijním připojištění. To sice nabízí garanci nezáporného zhodnocení, ale dlouhodobě je jeho výnos velmi nízký, proto přicházíme s novou strategií Postupná reinvestice, prostřednictvím které mohou klienti bezpečněji přestoupit do doplňkového penzijního spoření, kde si lze vybrat hned z několika fondů pro zhodnocení úspor na stáří.“ říká k novince Václav Lokaj, obchodní ředitel ČSOB Penzijní společnosti.

Strategii Postupné reinvestice je možné nastavit pro nově sjednané smlouvy ve všech distribučních sítích ČSOB Penzijní společnosti, a i při online sjednání.

Hodnota majetku v účastnických fondech může stoupat i klesat. Výnosy dosažené v minulosti nejsou zárukou výnosů budoucích. Před samotným rozhodnutím je potřeba věnovat pozornost informacím o rizicích spojených se spořením v účastnických fondech, stejně jako dalším informacím, které jsou uvedeny vždy ve Statutu daného fondu a ve Sdělení klíčových informací, které jsou k dispozici na www.csob-penze.cz.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Valorizace zvyšuje rozdíly mezi důchody

V roce 2022 se státní důchody zvýšily od ledna, od června, a ještě se zvýší od září. Při valorizaci se nezvyšují všechny důchody v korunovém vyjádření stejně. Podívejte se v praktických příkladech, kdo si nejvíce finančně polepšil.

Text: Petr Gola

Foto: Shutterstock

20. 06. 2022

Maximální výše důchodu od června

I po zvýšení důchodu od června je maximální částka starobního důchodu nepřímo zastropována výpočtovou formulí. Kdo dosáhne od června na maximální důchod? Jak ovlivňuje doba pojištění výši maximálního starobního důchodu?

Text: Petr Gola

Foto: Shutterstock

26. 05. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.