Středa 14. dubna. Svátek má Vincenc.

ČSOB nově nabízí COOL kartu bez účtu. Rodičům dá přehled o tom, jak hospodaří jejich děti

Banky ČSOB 24.08.2015 | 14:28 0 Komentářů

Nová COOL karta od ČSOB se dá jednoduše přirovnat k dobíjecí kartě, na kterou stačí poslat peníze a následně ji využívat při placení v obchodě, přes internet nebo pro výběry z bankomatu. Výborně se hodí rodičům, kteří s ní mohou dávat kapesné svým dětem. Hodit se může i těm, kteří potřebují oddělit finance od svého běžného účtu – například kvůli nákupům přes internet nebo placení v zahraničí.

Na tom, že by děti měly dostávat kapesné, se shoduje většina rodičů. Učí je zodpovědnosti a hodnotě peněz. „Kapesné děti obvykle dostávají v hotovosti. Ukazuje se ale, že o tom, kolik peněz děti skutečně dostanou, nemají často úplně kompletní přehled ani ony, ani jejich rodiče,“ říká Jana Opršalová. Až doposud se bezhotovostní vyplácení kapesného nedalo elegantně řešit, protože bankovní produkty jsou často podmiňovány určitým věkem. „COOL karta tyto bariéry boří a jako první umožňuje rodičům, aby své děti učili zacházet s bezhotovostními platbami. Navíc z pilotu víme, že děti se s vlastní kartou cítí dospěleji a využívají ji velmi rády,“ doplňuje Opršalová.

 Jak velké dostávají děti kapesné?

Natálie (13) má kapesné 50 Kč týdně. Nepravidelně dostává další peníze při zvláštních příležitostech, nebo když dojde kapesné. Peníze jí dává i babička a sestra. Natálie odhaduje, že dostává 500 Kč měsíčně, reálně jde o 1 200 až 1 500 Kč. O jejích příjmech od příbuzných nemají rodiče úplně přehled.

Daniel (18) má od rodičů měsíčně asi 650 korun. Velkou část jeho příjmů tvoří nepravidelné příspěvky od rodinných příslušníků. Jeho celkový dodatečný příjem se dá odhadnout na 500 až 800 Kč měsíčně, částka je ale v různých měsících velmi proměnlivá.

„COOL karta není vázána na žádný bankovní účet. Finance má klient neustále pod kontrolou, takže nikdy neutratí víc, než na kartu vloží. Držitel karty navíc dostává po každé transakci SMS zprávu. Pro rodiče to je vítaný způsob, jak kontrolovat nákupy svých dětí a učit je finančně odpovědnému hospodaření,“vysvětluje Jana Opršalová, výkonná manažerka segmentu Platební komfort ČSOB a Ery.

Ovládání COOL karty

Ovládat COOL kartu bude držitel pohodlně moci na webu www.coolkarta.cz nebo i přes mobilní aplikaci pro chytré telefony a tablety. Rodiče mohou dětem vytvořit i tzv. pasivní přístup, kde může potomek sledovat své transakce přímo ve svém telefonu bez možnosti aktivních změn nastavení.

Výhodou COOL karty jsou nízké provozní náklady. Za COOL kartu zájemci dají 99 korun. Dobíjení je zdarma, výběr z bankomatu ČSOB stojí 6 korun. Klienti také ocení rychlé a jednoduché objednání on-line (www.coolkarta.cz) a bez papírování. COOL kartu však mohou pořídit také na pobočkách ČSOB, v Era finančních centrech a na specializovaných přepážkách Poštovní spořitelny na vybraných pobočkách České pošty. Aktuálně si COOL kartu mohou koupit pouze klienti ČSOB a Ery. Pokud zájemce o COOL kartu dosud nemá v ČSOB/Eře běžný účet, doporučujeme mu otevřít si například ČSOB Plus Konto nebo Era online účet, které jsou zdarma. Stačí si na účet posílat každý měsíc alespoň 15 tisíc korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.