Úterý 19. ledna. Svátek má Doubravka.

ČSOB myslí i na školáky. Zaujme je moderními technologiemi nebo vlastní kartou

Banky ČSOB 21.08.2017 | 10:53 0 Komentářů

Začátek školního roku znamená pro rodiče nejenom čas na nákup školní výbavy pro děti, ale je také vhodným obdobím pro zřízení prvních bankovních produktů, které dětem pomohou naučit se hospodařit s penězi. Hlavními trendy v této oblasti jsou mobilní aplikace a platební karty. ČSOB jde tomuto trendu naproti a nabízí celou paletu moderních bankovních nástrojů, které jsou vhodné pro různé věkové skupiny.

„Mladí klienti mohou využívat mobilní aplikaci ČSOB NaNákupy – mobilní peněženku, díky níž mají přehled o zůstatku a platbách kartou. Uloží si do ní elektronicky všechny věrnostní kartičky, aby je nemuseli nosit v peněžence, a pokud chtějí, mohou mobilem platit jak v obchodech, tak i bezpečně na internetu všude tam, kde uvidí logo Masterpass. Aplikace ČSOB NaNákupy se tak těmito funkcemi a přehledem o platbách stává užitečným pomocníkem při nakupování,“ uvádí Miloš Minčič, výkonný manažer ČSOB pro karty a mobilní platby.

Nové možnosti přinášejí moderní bankovní technologie také rodičům, kteří dávají dětem kapesné. Příkladem je předplacená COOL karta od ČSOB, která umožňuje rodičům sledovat, jak jejich děti s penězi hospodaří. „Rodiče na kartu jednoduše dobijí kapesné. Při každém pohybu na kartě pak obdrží bezplatnou SMS, a mají tak dokonalou kontrolu nad výdaji. S dětmi díky tomu mohou probírat jejich nakládání s penězi a naučit je i spořit,“ popisuje výhody Tomáš Jaroš, analytik produktů z ČSOB. „To, že tento produkt funguje a klienti ČSOB ho využívají, dokládá, že každý měsíc nabíjí na kartu více než 50 milionů korun,“ doplňuje Tomáš Jaroš.

Děti chtějí mít všechno, jako mají dospělí. Pokud jim rodiče chtějí přání splnit a založit jim opravdový bankovní účet, nabízí ČSOB pro děti do 15 let Dětské konto Slůně. Vedení účtu je zdarma a děti od 8 let navíc dostanou svou vlastní platební kartu. Díky vyššímu úročení peněz na účtu jsou navíc děti i rodina motivováni ke spoření.

Rodiče přemýšlejí o budoucnosti svých dětí i za horizont školní docházky a spoří jim do začátků například prostřednictvím penzijního spoření. „Tento trend je vidět na počtu sjednaných smluv Doplňkového penzijního spoření pro děti. Letos jsme zaznamenali nárůst o 8,8 procenta stejně jako navyšování měsíčních příspěvků u již existujících smluv,“ doplňuje Marie Zemanová, generální ředitelka ČSOB Penzijní společnosti. Spoření na penzi je od loňského roku možné dětem založit už od narození a díky státní podpoře mohou ročně k vloženým penězům dostat od státu navíc až 2 760 Kč. Potěší je možnost v 18 letech část peněz vybrat a využít je podle svého uvážení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.