CZK/€ 24.660 -0,14%

CZK/$ 23.320 -0,63%

CZK/£ 29.075 -0,24%

CZK/CHF 23.987 -0,30%

13. 03. 2012

0 komentářů

Subjekty:

ČSOB Leasing podporuje svými produkty rozvoj elektromobility

 


 

„Pro ČSOB Leasing je financování elektromobilu tohoto druhu významným vývojovým krokem do budoucnosti, které otvírá prostor pro spolupráci s potenciálními zákazníky orientovanými na ekologický provoz svého vozového parku“, komentuje konkrétní financování elektrovozu Ford Transit Connect Vladimír Štorch, Business development manažer v oblasti financování lehké dopravní techniky ČSOB Leasing, a.s. 

Ekologická vozidla mají v porovnání s klasickými vozidly odlišné provozní a užitné parametry. Pořízení elektromobilu je specifické tím, že vstupní pořizovací cena je sice vyšší, než u obdobného modelu vozu na klasická paliva, ale provozní náklady v průběhu „života“ jsou pak nižší (cena elektrické energie na 1 km je v řádech nižší, než cena pohonných hmot, odpadají náklady např. na výměnu oleje, dochází k menšímu opotřebení motorických částí vozidla apod.).  Životnost elektrobaterie je v průměru udávána 5 let (závisí na způsobu a technice dobíjení), její výměna je pak možná formou technického zhodnocení vozidla, které lze zahrnout do budoucích leasingových splátek. Pořízení elektromobilu s pomocí financování (rozložení pořízení do splátek) na pět let je většinou z pohledu celkových nákladů (pořizovacích i provozních) zákazníka levnější, než celkové náklady pořízení, provozování a údržby u klasického porovnatelného vozidla.  

ČSOB Leasing navíc umí kromě leasingu finančního i operativního financovat elektromobily také účelovým podnikatelským úvěrem, což může být atraktivní pro segment zákazníků v oblasti komunálních služeb, kde existují možnosti čerpání dotačních programů. Nová forma financování je vhodná pro klienty, kteří svými činy i postoji podporují celospolečenské snahy chránit přírodu, pečovat o životní prostředí a dávají přednost pořízení a následnému provozování ekologicky šetrných elektromobilů. ČSOB Leasing svým produktovým vývojem přichází s takovými řešeními, která podporují budoucí rozvoj a logické změny v oblasti dopravní mobility. ČSOB Leasing je např. odborným partnerem projektu občanského sdružení FUTURE AGE (http://www.futureage.eu/) zaměřeného na ekologické aspekty automobilismu (elektromobility a vozidel CNG).

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Vyplatí se investovat do elektromobility?

Vyplatí se investovat do elektromobility?

Elektromobilita je na vzestupu. tlak na snižování emisí CO2 bude zásadní a promění celé autoprůmyslové odvětví. Společnost Deloitte ve své analýze uvádí, že to důležitější je pro české automobilky udržet krok s novými trendy. Vyplatí se ale investovat do akcií spojených s […]

Text: Daniel Mareš

20. 05. 2020


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.