Neděle 24. října. Svátek má Nina.

ČSOB Leasing a Evropská investiční banka spojily své síly na podporu malých a středních podniků

Evropská investiční banka (EIB) poskytne ČSOB Leasing půjčku ve výši 3,42 miliard korun na podporu malých a středních podniků (SME), jejichž byznys je zasažen pandemií COVID-19. Cílem této podpory je oživení české ekonomiky a podpora inovací v Česku.

 „Naše spolupráce s EIB je dlouhodobým projektem, v jehož rámci jsou financovány dílčí investiční potřeby malých a středních podniků v České republice. Těší nás, že jeho účelem je podpora pořízení nových nebo ekologicky šetrnějších strojů, zařízení a technologií výrobního charakteru českým podnikatelům, které nahrazují starou a k životnímu prostřední již ne moc přátelskou infrastrukturu. S pomocí těchto zařízení mohou české firmy rozvinout či rozšířit své podnikání, zvýšit konkurenceschopnost na trhu a tím vytvořit nová pracovní místa v Česku,“ dodává ke spolupráci Pavel Prokop, generální ředitel ČSOB Leasing.

Veškeré prostředky z EIB využije ČSOB Leasing na financování projektů malých a středních firem prostřednictvím účelového investičního úvěru, finančního leasingu př. operativního leasingu za zvýhodněných úrokových podmínek – dle podmínek a limitů EIB. Tyto investice budou financovány ze 100 procent ze zdrojů EIB. Půjčka je součástí 5 miliard EUR „Programové půjčky EU na reakci na krizi COVID-19 pro malé a střední podniky a společnosti se střední tržní kapitalizací 2020-2025“, kterou EIB provedla za účelem řešení hospodářské krize způsobené pandemií v celé EU.

ČSOB Leasing a skupina ČSOB spolupracují s EIB již od roku 2003. Za dobu spolupráce se pro ČSOB Leasing podařilo zajistit výhodné finanční zdroje ve výší přesahující 7,5 miliard korun na podporu malých a středních podniků v Česku. Průměrná výše úvěru činila 2,7 milionu korun. Celkem tak ČSOB Leasing poskytl výhodné financování více než 2700 projektům.

„Česko má velmi otevřenou ekonomiku poháněnou exportem, a proto je těžce zasažena krizí COVID-19, zejména malými podniky, které jsou páteří české ekonomiky. Včasná podpora EIB řeší finanční potřeby malých a středních podniků a společností se střední tržní kapitalizací a je zásadní pro zabránění dalším škodám na ekonomice. Tato půjčka je součástí okamžité reakce EIB na hospodářskou krizi způsobenou pandemií Covid-19, jejímž cílem je zmírnění systémových dopadů, udržení zaměstnanosti a vytvoření podmínek nezbytných pro budoucí růst po pandemii. Jsem velmi ráda, že dnes spojujeme své síly s ČSOB Leasing, abychom podpořili odolnost české ekonomiky,“ sdělila ke spolupráci místopředsedkyně EIB Lilyana Pavlova.

„Česká bankovní asociace vítá úsilí českých bank a jejich dceřiných společností o podporu malých a středních podnikatelů i větších firem (tzv. midcaps) při překonávání následků koronavirové krize. Je potěšitelné, že v tomto případě se tak děje v rámci spolupráce s Evropskou investiční bankou, jejíž produkty na českém trhu již tradičně po řadu let nabízejí, a jsou připraveny v této spolupráci pokračovat i nadále,“  doplnila na závěr Monika Zahálková, výkonná ředitelka České bankovní asociace (ČBA).

ČSOB Leasing poskytuje kompletní škálu financování aktiv pro vozidla, stroje a zařízení. Slouží jak firemním, tak maloobchodním zákazníkům prostřednictvím své národní sítě.

Tisková zpráva ČSOB Leasing

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.