Čtvrtek 16. září. Svátek má Ludmila.

ČSOB již poosmé podpoří vzdělávání

Banky ČSOB 10.01.2017 | 18:48 0 Komentářů

V rámci své společenské odpovědnosti se ČSOB dlouhodobě zaměřuje na vzdělávání a zvyšování finanční gramotnosti u české veřejnosti. V jarním kole osmého ročníku ČSOB Nadačního programu vzdělání znovu podpoří filantropické projekty až 1 milionem korun. Přihlášky mohou zájemci posílat do 31. ledna.

ČSOB Nadační program vzdělání se věnuje především finanční gramotnosti a podporuje iniciativy, které se snaží toto téma přiblížit různým cílovým skupinám. „Jako každý rok podpoříme projekty, které se zaměří na děti z dětských z domovů, seniory, osoby žijící v sociálně znevýhodněných podmínkách nebo zdravotně postižené. I letos hledáme především projekty vedené interaktivní formou, které dokážou svou kreativitou zaujmout nejen nás, ale především ty, kterým mají pomoci,“ vysvětluje cíle programu Alena Králíková, manažerka společenské odpovědnosti ČSOB. Program také každý rok reaguje na aktuální vzdělávací témata. „Je pro nás velmi důležité, aby se projekty věnovaly i aktuálním bezpečnostním hrozbám. Všichni bychom měli vědět, co to znamená, když se řekne phishing nebo kybernetická bezpečnost, abychom uměli předcházet nepříjemným situacím,“ doplňuje Alena Králíková.

Žádosti o granty posoudí hodnotící komise ČSOB ve dvou kolech. V prvním kole žadatelé pošlou pouze stručný projektový záměr, v němž specifikují svůj projekt a zdůrazní jeho hlavní cíle. Čas mají do 31. ledna 2017. Komise složená z odborníků na finanční gramotnost z řad zaměstnanců ČSOB vybere do 1. března maximálně 30 nejlepších záměrů, které postoupí do druhého kola. V něm budou mít žadatelé čas na vypracování kompletní grantové žádosti až do 21. března. Maximálně mohou žádat o grant ve výši 200 tisíc korun. Ze všech doručených žádostí vybere komise ty, které získají finanční podporu. Vítězné projekty budou zveřejněny na www.csob.cz/csr v průběhu května.

Od zahájení programu v roce 2010 bylo podpořeno celkem 109 projektů částkou přesahující 10 milionů korun. V minulém ročníku uspěla například organizace Fórum pro prožitkové vzdělávání, která získala nejvyšší možnou částku 200 tisíc korun na 50 interaktivních vzdělávacích představení na principu divadla pro děti z dětských domovů. Podpořeno bylo třeba také Sdružení českých spotřebitelů, které získalo 179 tisíc na zvyšování finanční gramotnosti osob se sluchovým postižením prostřednictvím videí ve znakovém jazyce s titulky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.