Neděle 24. října. Svátek má Nina.

Crestyl vydává dluhopisy za 2,2 miliardy na financování projektu Savarin v centru Prahy

Investice 14.01.2021 | 17:18 0 Komentářů

Developerská a investiční skupina Crestyl, respektive její dceřiná společnost Savarin p.l.c., vydává tento týden pětileté bezkupónové dluhopisy v celkové jmenovité hodnotě 2,2 miliardy Kč s možností navýšení na 3,3 miliardy korun. Účelem emise je financování projektu Savarin, který vzniká pod taktovkou ikony současné světové architektury a designu Thomase Heatherwicka a jeho studia v sousedství pražského Václavského náměstí a ulice Na Příkopě. Ve víceúčelovém komplexu se mimo jiné počítá i s prostory pro umístění Slovanské epopeje Alfonse Muchy. Emisi připravila J&T Banka a dluhopisy jsou rovněž obchodovány na regulovaném trhu pražské Burzy cenných papírů.

„V rámci přípravy našeho unikátního projektu Savarin jsme se rozhodli navýšit náš podíl v projektu a vykoupit prvotní investory, kteří nám pomohli vše odstartovat. Celý projekt mezitím získal reálné obrysy, novou podobu a posunul se do další fáze. Připravili jsme v něm místo pro umístění Slovanské epopeje, na což jsme opravdu hrdí a vážíme si této příležitosti. V nejbližších měsících pak plánujeme zahájit rekonstrukci historického paláce,“ říká Omar Koleilat, generální ředitel skupiny Crestyl. „Veřejnou emisí dluhopisů nyní dáváme všem příležitost, aby se na výnosech z tohoto projektu přímo podíleli.“

Dluhopisy jsou určeny také drobným, neprofesionálním investorům. Jmenovitá hodnota dluhopisu je 50 tisíc Kč, jejich emisní kurz je k datu emise 71,288 % jmenovité hodnoty, splatnost v lednu 2026. Roční výnos tak odpovídá 6,9 %.

Více informací včetně veřejně dostupných finančních dokumentů je k dispozici na webové stránce www.dluhopisy-savarin.com.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.