CZK/€ 24.755 +0,06%

CZK/$ 23.747 -0,31%

CZK/£ 28.570 -0,91%

CZK/CHF 24.693 -0,60%

23. 06. 2022

0 komentářů

CPR AM představuje v rámci snah o bezuhlíkovou ekonomiku nový tematický fond zaměřený na vodík

 

CPR AM, součást skupiny Amundi, největšího evropského správce aktiv, představuje nový fond nazvaný CPR Invest – Hydrogen. Jde o inovativní, aktivně řízený tematický globální investiční fond zaměřený na investice do vodíkové ekonomiky, která je zásadní součástí globálního energetického přechodu. Uvedení fondu potvrzuje závazek společnosti Crédit Agricole group, jejíž součástí jsou Amundi a CPR AM, financovat energetický přechod. 

Cílem fondu je investovat do akcií společností, které jsou součástí vodíkové ekonomiky a v dlouhodobém horizontu (minimálně pět let) vykázat lepší výsledky než globální akciové trhy. Manažerem fondu je Alexandre Cornu, který je členem týmu spravujícího globální tematické fondy, pod vedením ředitele CPR AM Vafa Ahmadi. Fond integruje ESG kritéria a vylučuje společnosti, které jsou nevýkonné nebo kontroverzní.

Cílem fondu je podpořit zásadní růst vodíkové ekonomiky, který je nezbytný pro dosažení uhlíkové neutrality. Vodíková ekonomika se proto těší značnému zájmu ze strany soukromých i státních organizací. Společnost CPR AM je přesvědčená, že vodík bude hrát vedoucí roli v energetickém přechodu a do roku 2050 by měl reprezentovat 17% energetické spotřeby a snížit tak skleníkové plyny o třetinu.

Fond investuje do celého ekosystému firem, které se podílejí na vodíkové ekonomice a to od výroby čisté energie,  přes její využití (automobilový a železniční společnosti), ukládání a distribuci a to mu dává dobrou diverzifikaci.

Uvedení tohoto globálního tematického investičního fondu zaměřeného na vodík obohacuje klimatickou expertízu společnosti CPR AM, která má pod správou téměř 2 miliardy eur v aktivech3 a je zaměřené na investory, kteří chtějí být součástí energetického přechodu. Nový fond také rozšiřuje škálu tematických investic na celkových 12, z nichž 4 mají impact strategy, a reprezentují téměř 20 miliard v aktivech.

Vafa Ahmadi, Head of Global Thematic Equities and Managing Director at CPR AM, says: “Vodík je integrální součástí řešení pro dosažení uhlíkové neutrality do roku 2050 a znamená skutečnou energetickou revoluci. Existuje již celý ekosystém firem, který je vhodný pro investice a má velký potenciál pro růst. Jsme hrdí na to, že jsme mezi prvními, kteří se rozhodli investovat do budoucnosti a uskutečnit to skrze přesvědčení a dobré řízení.”

REKLAMA

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Matouš Tlapák z Lifeliqe: S jedním povoláním si na celý život nevystačíme

Český technologický start-up Lifeliqe prorazil v USA. V rámci projektu SANDI získala parta nadšenců z Brna třímilionový grant a pomáhá státu Nevada mírnit ekonomické dopady pandemie covid-19. Pomocí interaktivního obsahu ve 3D, virtuální (VR) a rozšířené (AR) realitě mění podobu rekvalifikací dospělých a připravuje je na ekonomiku […]

Text: Filip Kučera

23. 06. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.