Středa 27. ledna. Svátek má Ingrid.

CPI PROPERTY GROUP UPSALA DLUHOPISY ZA 600 MILIONŮ EUR

Investice 06.10.2017 | 11:49 0 Komentářů

Realitní skupina CPI Property Group upsala sedmileté dluhopisy v objemu 600 milionů eur a s úrokem 2,125%. Jedná se o první tranši dluhopisového programu, ohodnoceného investičním ratingem Baa3 od agentury Moody´s. Nové bondy hodlá skupina vydat až do výše 1,25 miliardy eur a vůbec poprvé cílí na evropské trhy a institucionální investory. Ti projevili zájem až o 1,9 miliardy eur, skupina CPI tak oproti původnímu očekávání navýšila první půlmiliardovou tranši o sto milionů eur. „Nebývale silný zájem o nové obligace s ratingovým ohodnocením považujeme za známku důvěry investorů v náš manažerský tým i silnou pozici celé skupiny CPI na hlavních evropských trzích,“ uvedl Martin Němeček, generální ředitel CPI Property Group. Současně připustil, že úspěch této mezinárodní emise vyzývá skupinu CPI k další tranši, která by mohla následovat již počátkem příštího roku.

 „O dluhopisy projevili zájem etablovaní a velmi zkušení investoři nejen z Velké Británie. Před nákupem si emitenta důkladně prověřili, přičemž ocenili dlouhodobou strategii CPI Property Group a vysoce kvalitní nemovitostní portfolio v Berlíně i regionu střední a východní Evropy,“ uvedl David Greenbaum, co-head of CEEMEA Debt Origination at Deutsche Bank. Největší zájem institucionálních investorů vzešel z Velké Británie (41%), následované Německem (22%), Francií (16%) a státy Beneluxu (10%). Struktura investorů zahrnuje například investiční a penzijní fondy, banky či hedgové fondy. Přibližně polovina získaného kapitálu z prodeje obligací půjde na refinancování starších dluhů, což realitní skupině CPI Property Group přinese nové snížení nákladů na jejich správu. Další část peněz zamíří na investice do stávajícího portfolia, rekonstrukcí a modernizace vybraných nemovitostí, především nákupních center. Zbývající finance budou použity na nové akvizice.

Ke zřízení eurodluhopisového programu, který je kotovaný na burze v irském Dublinu, pověřila CPI Property Group banky Deutsche Bank, SG CIB, UniCredit a UBS Investment Bank. Poradcem pro emitenta byla Baker & McKenzie LLP, bankám radila společnost Allen & Overy LLP.

Rating Baa3 od Moody´s získala kromě dluhopisového programu také celá realitní skupina CPI Property Group. Dosažení investičního ratingu odráží unikátní postavení CPI Property Group mezi realitními společnostmi v regionu CEE a Berlíně. Stabilní tržní pozici plyne především ze správných manažerských rozhodnutí, rostoucí hodnoty portfolia, neustálého růstu výnosů z pronájmů i snižování nákladů na dluhovou službu.

Tisková zpráva: CPI Property Group

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.