Čtvrtek 23. září. Svátek má Berta.

Conseq manažerem emise dluhopisu MS Invest s výnosem 5,5 % p.a.

Po úspěšné emisi dluhopisu developerské společnosti GES Real, při které bylo upsáno 400 mil. CZK v nominální hodnotě, se Conseq stal manažerem a administrátorem emise další developerské společnosti Moravská stavební – INVEST, a. s. s výnosem do splatnosti 5,5% p.a.

Jedná se o diskontovaný dluhopis s pětiletou splatností. Nominální objem emise ve výši 320 000 000 CZK mohou zájemci upsat prostřednictvím Consequ do konce listopadu. MS – INVEST investorům nabídne fixní výnos do splatnosti 5,5 % každý rok až do konečné splatnosti roku 2021. Výhodou investice je mimo jiné i nulový vstupní poplatek.

MS – Invest použije získané prostředky na dva své projekty. Prvním je výstavba bytového komplexu s komerční částí v žádané lokalitě v srdci Karlína, kde vznikne přibližně 3.800 m2 bytových ploch a 2.000 m2 komerčních prostor. Stavět se začne již v roce 2017 s předpokládaným ukončením v posledním kvartálu 2018. Předchozí projekt v Karlíně od společnosti MS – INVEST je již dnes předprodán z více než 60 %.

Druhý projekt, kde peníze investorů pomohou, se nachází v brněnské části Jundrov, kde bude developer stavět 39 rodinných domů. Jedná se již o čtvrtou etapu podobného charakteru a předchozí etapy jsou zcela vyprodané i díky krásné lokalitě v blízkosti lesa a řeky Svratky. Stavební práce začnou v první polovině roku 2017 současně s prodeji, které by měly být dokončené do dvou let.

Zhruba polovina z výtěžku emise, tj. 125 milionů, poputuje na refinancování dluhu.

Dluhopisy nabízíme klientům jako zajímavou investiční příležitost a prostředek vhodné diverzifikace jejich portfolia,“ komentuje Lukáš Vácha, obchodní ředitel pro privátní a institucionální klientelu Conseq Investment Management a.s. „Po celý rok 2015 docházelo k růstu všech segmentů rezidenčního trhu. Nejvíce rostly ceny bytů, následované cenami pozemků a také domů. Nabídka starších nemovitostí byla dostatečná, naopak v novostavbách pokulhávala. Z  této situace chce vytěžit maximum právě MS – INVEST, která se orientuje na nejlukrativnější trhy v Praze a také Brně, kde je novostaveb nedostatek.“

Vzhledem k nejasnostem týkajících se územního plánu v obou městech a z toho plynoucích potíží při schvalování nových projektů ze strany úřadů, můžeme předpokládat, že novostaveb bude nedostatek i v budoucnu.“, dodává finanční ředitel MS – INVEST Petr Malík.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.