Úterý 30. listopadu. Svátek má Ondřej.

Conseq dokončil další úspěšnou veřejnou emisi dluhopisů. Emitentem se poprvé stala česká firma CONTEG Group a.s.

Investice 11.11.2021 | 15:57 0 Komentářů

Conseq Investment Management dokončil úspěšně proces přípravy a následného nabízení dluhopisů společnosti CONTEG Group a.s. Již od začátku roku 2021 probíhala diskuse a upřesňování podmínek dluhopisové emise, kde Conseq Investment Management vystupuje jako lead manažer, výhradní distributor a administrátor emise. Prvním upisovacím datem bylo 23.4.2021 v rámci neveřejné nabídky, velmi brzy poté emitent obdržel schválení prospektu od ČNB i pro veřejné nabízení. Celkový upsaný objem dluhopisů dosáhl 220 mil. CZK nominální hodnoty. Jejich splatnost je pět let a investorům nabízejí fixní výnos 5,25 % p. a.

CONTEG Group je česká průmyslová skupina a jeden z předních evropských výrobců IT rozvaděčů, chladicích systémů, komplexních řešení pro datová centra a výdejních boxů. Prostřednictvím svých zahraničních poboček působí na 3 kontinentech a vyváží své výrobky do 60 zemí světa. V podnicích začleněných do CONTEG Group pracuje více než 500 zaměstnanců. Po diskusích s poradenskou společností E&Y se společnost CONTEG Group rozhodla diverzifikovat cizí zdroje a načerpat financování i skrze dluhopisovou emisi.

Načerpané prostředky využije emitent pro financování svého rozvoje a budoucích akvizic. Spolumajitel CONTEG Group, Vít Voláček, dále upřesňuje: „Z malé české firmy na výrobu rozvaděčů jsme se během 20 let stali významným mezinárodním hráčem na trhu non-IT infrastruktury. Náš růst byl historicky vždy spojen s inovacemi a promyšlenými akvizicemi do rozvojových oborů, kde jsme mohli uplatnit naše zkušenosti a přinést do skupiny jasný synergický efekt. Důkazem je například aktuální projekt vlastní sítě ukládacích a doručovacích boxů pod značkou OX Point, kdy zákazníkům nabízíme naprosto jedinečné využití boxů od doručování a ukládání zásilek až po platby a komunikaci s úřady. Každá doba přináší unikátní příležitosti a rozvojové aktivity byly vždy hnacím motorem naší  firmy. Dluhopisová emise nám umožní financovat další akvizice a realizovat vysněné projekty, které dávají ekonomický smysl a posílí naši pozici na trhu.“

„ Výroba komplexních a promyšlených řešení v Pelhřimově nás doslova nadchla. Velmi čisté a precizní zpracování dokazuje, jak silnou pozici na trhu Conteg má. Naším úkolem bylo nastrukturovat emisi tak, abychom našli rozumný kompromis mezi požadavky investora a emitenta. Vzhledem k využití prostředků bylo nutné stanovit striktní a konkrétní kovenanty na zadlužení a dluhové krytí. Vzhledem k tomu, jakou má Conteg historii a co chtějí jeho představitelé ještě dokázat, to ale nebyl velký problém. Pro investory je taková společnost výbornou možností, jak diverzifikovat a nakoupit dluhopisy zavedené české firmy, podnikající ve velmi specializovaném sektoru, který má obrovský potenciál v budoucnosti,“ komentuje Tomáš Kálal, ředitel investičního bankovnictví Conseq Investment Management a. s.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.