Středa 28. července. Svátek má Viktor.

Chystáte se na zahraniční cestu? A nezapomněli jste na cestovní pojištění?

Pokračující krásné jarní dny lákají k cestám do zahraničí. Oblíbené jsou dnes zejména takzvané Eurovíkendy. V pátek si sbalíte, víkend strávíte dejme tomu v Paříži a v neděli večer jste zpět doma. Mnoho víkendových cestovatelů ale zapomíná na rizika a vhodnost pojištění i na tak krátkou cestu. Problém je, že ještě je i mnoho lidí, kteří zapomínají na pojištění i při cestě na zahraniční dovolenou. Jaká rizika existují a jak může pojištění v případě nenadálé nepříjemné události pomoct, vysvětluje Vanda Kýpeť, produktová manažerka Slavia pojišťovny.

Na nákup s pojištěním

Hned první rada je – nezapomínat na pojištění i v případě, kdy se vypravíte například z víkendové chalupy na jednodenní výlet za hranice, nebo jedete dokonce jen nakoupit do obchodu, který leží pár metrů od hraničního přechodu. I během takové krátké cesty můžete utrpět zranění, ať už vlastní neopatrností, nebo vinou jiné osoby. „Optimální pro každou takovou příležitost je naše Europojištění. Jde o nejlevnější cestovní pojištění do Evropy s celoroční nepřetržitou účinností, které umožňuje opakované výjezdy v průběhu celého roku. Jedná se vlastně o doplněk veřejného zdravotního pojištění, jehož účastníkem je každý občan ČR a z kterého se proplácí nejnutnější lékařské ošetření ve většině států Evropy,“ říká Vanda Kýpeť. Uzavřením Europojištění si vytvoříte komplexní pojistnou ochranu, cestovní připojištění zajistí pokrytí všech nákladů souvisejících s úrazem či onemocněním, tedy ošetření, léky, převoz, asistenční službu a podobně. Výhodou je, že Europojištění je velmi levné, protože neplatíte za stejnou věc dvakrát.

Europojištění je jednoduché

Jako účastník veřejného zdravotního pojištění v ČR máte nárok na zdravotnické služby ve většině států Evropy, ty jsou ovšem často spojeny se spoluúčastí a poplatky. „Uzavřením Europojištění si vytvoříte komplexní pojistnou ochranu. Navíc máte možnost využívat naši asistenční službu v českém jazyce, která vám vyhledá vhodné zdravotnické zařízení, zajistí tlumočení a v případě nutnosti zařídí repatriaci. To je věc, kterou řada cestovatelů potřebuje, v mnoha zemích, kde ale naše pojištění platí, se i při dobré znalosti například angličtiny domluvíte s velkými obtížemi,“ připomíná Vanda Kýpeť. Když pak po návratu domů požádáte svoji zdravotní pojišťovnu o úhradu, následně Slavia pojišťovna poskytne plnění za neodkladně podstoupené zákroky ve výši rozdílu mezi skutečnými výdaji a úhradou vaší zdravotní pojišťovny. A co je důležité – připojištění do zahraničí od pojištovny Slavia můžete využít jako cestovní pojištění na hory.

Ztráta zavazadel

Ještě se vám to nestalo? Mnoha cestujícím ano. Chvilka nepozornosti v odletové nebo příletové hale letiště. Krátký spánek v kupé během cesty napříč státy. Nezamčený automobil u pumpy a vy zrovna platíte za načerpaný benzín. A najednou zjistíte, že zavazadla jsou ty tam. „Mnoho lidí zapomíná na podobnou eventualitu a má za to, že pro cestování je důležité jen pojištění či připojištění zdravotní. Na majetek v mnoha případech nemyslí, ale bez pojištění pak takovou nemilou událost řešit v podstatě nemohou. Europojištění od Slavie ale myslí i na ztrátu nebo odcizení zavazadel a řeší náhradu v případě pojištění Turista do 10.000 korun, u pojištění Profesional pak do výše 20.000 Kč,“ vysvětluje Vanda Kýpeť.

Cestovní pojištění se vyplatí

Ztráta nebo odcizení zavazadel není jedinou nehodou, která se může cestovatelům stát. „Naše cestovní pojištění Svět myslí, a to i v případě krátkodobých cest za hranice ČR, na mnoho dalších eventualit. Řešíme pojištění odpovědnosti, pojištění zpoždění zavazadel nebo zpoždění letu. Dokonce myslíme i na událost, která je velice zřídkavá, ale asi všichni víme, že k ní dojít může. Jsme totiž schopni pojistit cestujícího i pro případ únosu letadla,“ uvádí Vanda Kýpeť s tím, že v nabídce je i pojištění například storna zájezdu nebo nákladů veterinární léčby na vašeho domácího mazlíčka, které jste si vzali na dovolenou. Dodává, že všechna tato pojištění jsou individuální a záleží na každém, jak se rozhodne a co che předem pojistit.

Řešíme skoro vše

Pojištění Svět je určeno pro takřka všechny druhy cestování. „V první řadě se týká běžných rekreačních poznávacích nebo pobytových dovolených. V rámci toho jste pojištěni i pro nehody při provozování obvyklých rekreačních sportů. Řada lidí se dnes vydává na cesty pracovní a v jejich případě je časté opomenutí pojištění obvyklé. My ale pojistíme i cesty a pobyty za účelem výkonu práce zaměstnance nebo podnikatele, cesty a pobyty za účelem výdělku, charitativní a dobrovolné činnosti, au-pair, dále pak studijní pobyty a stáže,“ upřesňuje Vanda Kýpeť. Samozřejmostí je také možnost pojistit je pro případ náročnějších aktivit a cíleného provozování sportu v rámci aktivního odpočinku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.