Sobota 18. září. Svátek má Kryštof.

Chief Risk Officer skupiny AXA Česká republika a Slovensko je Jana Zelinková

S účinností od března 2019 byla do pozice Chief Risk Officer skupiny AXA Česká republika a Slovensko jmenována Jana Zelinková. Vybrané odpovědnosti související se jmenováním podléhají schválení příslušným regulátorem.

„Jsem rád, že Jana Zelinková posílila vedení skupiny AXA v České republice a na Slovensku. Jana má bohaté zkušenosti s řízením rizik v nadnárodních společnostech. Jsem přesvědčen, že nám pomůže dále zvýšit kvalitu řízení rizik, která je nezbytná pro zajištění stability našeho podnikání a udržitelnost našich hospodářských výsledků. Její role je důležitá pro prosazování ambiciózních plánů rozvoje a posílení pozic v tržních segmentech, na které se v České republice a na Slovensku zaměřujeme,“ uvedl Robert Gauci, Chief Executive Officer skupiny AXA Česká republika a Slovensko.

Před svým nástupem do skupiny AXA sbírala Jana Zelinková více než deset let zkušenosti v České pojišťovně a ve skupině Generali, kde pracovala jako senior manažerka v oblasti řízení rizik a jako vedoucí týmu pro ekonomickou solventnost. Předtím působila více jak čtyři roky v KPMG v týmu pojistných matematiků.

Od roku 2007 je certifikovanou aktuárkou a členkou české i mezinárodní společnosti aktuárů.

„Těším se na nové výzvy, které mě ve skupině AXA čekají. Je to skvělá příležitost, jak plně zúročit předchozí zkušenosti a přispět k posílení pozice značky AXA na českém i slovenském trhu. Ráda bych navázala na své předchůdce a dále rozvíjela moderní metody řízení rizik za maximálního využití digitalizace a dalších inovativních technologií, “ dodává Jana Zelinková.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.